KOBIECE WYPRAWY

Turystyka przechodzi trudny okres, czy wyjedzie z tego cało? 

Na pewno, ale z pewnością nie będzie już taka jak kiedyś. 

Zasadnicze pytanie brzmi, kiedy to nastąpi i jak głębokie będą zmiany?

Turystyka na świecie już od jakiegoś czasu zaczęła się specjalizować. W terminarzach biur podróży pojawiły się oferty kierowane do określonych grup: kobiet, singli, rodzin czy pasjonatów sportów. Nasze biuro skupiło uwagę na kobietach i właśnie dla Was Drogie Panie przygotowujemy podróże do odległych krajów takich jak Indie, Sri Lanka, Tajlandia, Wietnam czy Meksyk. Wybieramy dla Was również wyjątkowe turystyczne perełki odwiedzając zielony Mauritius, lazurowe Seszele czy magiczne Bali.

KOBIECE WYPRAWY dedykujemy kobietom podróżującym w pojedynkę, ale w grupie podobnych sobie kobiet. Nie każda z Nas bowiem ma odwagę podróżować solo, a odkrywanie świata w kobiecym gronie ma szereg zalet i jest zalążkiem często wieloletnich przyjaźni.

Podstawą w podróży jest poczucie BEZPIECZEŃSTWA, które daje nam możliwość czerpania pełni radości z poznawania nowych lądów. Nic bardziej nie burzy naszego komfortu, niż niepokój czy obawa w nowych dla nas warunkach. Z własnego doświadczenia wiemy, że może to zaburzyć atmosferę wyjazdu i zbudować niechęć do stawiania kolejnych kroków na podróżniczej ścieżce. Niejednokrotnie nasze Klientki po raz pierwszy udają się z nami w swoją pierwszą samodzielną podróż, przełamując strach, ale też realizując marzenia. To w jakich okolicznościach eksplorujemy świat, determinuje nasze emocje i głębię przeżywania, a co za tym idzie WSPOMNIENIA.

Internet pełen jest negatywnych opinii z podróży osób, które zetknęły się z kłopotliwymi sytuacjami na które ani nie były przygotowane mentalnie, ani organizacyjnie. Na podstawie jednego przykrego wydarzenia często budują opinię o całym kraju, a nie jest to oczywiście obiektywny obraz. Prawdopodobieństwo znalezienia się w nieodpowiednim miejscu, o nie odpowiedniej porze jest takie samo „tam” jak i w naszym rodzinnym mieście. Tyle, że „w domu” łatwiej odnajdujemy wyjście i rozwiązanie problemu, ponieważ teren nie jest nam obcy. Receptą jest po prostu ostrożność i zdrowy rozsądek. A najlepszym wyjściem to mieć zawsze wsparcie lokalnej zaufanej osoby, która pomoże w każdej nieoczekiwanej sytuacji. 

 

Nasze biuro od lat współpracuje z lokalnymi przewodnikami, którzy gwarantują nam bezpieczeństwo i szybką reakcję kiedy pojawia się jakakolwiek zmiana, okoliczność czy problem. Ich OPIEKA jest dla nas nieoceniona, a znajomość realiów pozwala unikać najmniejszego stresu.

Kolejnym fundamentem jest DOBRY PLAN, a jest on dobry, gdy jest ciekawy, urozmaicony, aktywny, ale przede wszystkim realny do zrealizowania w komfortowy sposób. Dlatego zawsze sprawdzamy wykonalność naszych pomysłów. Znacie powiedzenie, że „papier wszystko przyjmie”? No właśnie, a życie pokaże swoje. Nikt nie chce zwiedzać w ekspresowym tempie, w 30 stopniowym upale, lub wędrować niekończącą się trasą z pustym żołądkiem, albo cały dzień spędzić w samochodzie. My też nie. 

KOMFORT to podstawa. Niedługie transfery, czas na zwiedzanie, aby poczuć klimat miejsca, zaplanowane posiłki i przerwy na kawę. To wszystko sprawia, że trudy podróży są minimalne, a emocje pozytywne. Wybieramy zawsze najlepsze atrakcje regionu, unikamy sytuacji odhaczania na liście tzw. zaliczania miejsc. Planujemy różnorodność, aby stworzyć wywarzoną mieszankę poznawania tradycji, religii, przygody i relaksu. 

Nie musimy oglądać 10-tego posągu Buddhy na Sri Lance (no chyba, że ktoś ma taki cel, aby zobaczyć wszystkie, powodzenia bo są ich dziesiątki). Wybieramy najokazalszy, najpiękniejszy i skupiamy się na jego historii. 

 

Każdy dzień jest inny i opowiada nową historię, przynosi nowe wyzwania i emocje. Bardzo ważne dla nas jest zagłębienie się w lokalne, proste życie. To tu szukamy ciekawostek, podobieństw i różnic. Historię miejsca możemy doczytać w przewodniku natomiast doświadczenie lokalnego życia, obcowania z mieszkańcami i smakowania rodzimej kuchni jest przeżyciem wyjątkowym. Naturalnym jest, że porównujemy nasze życie z tym, które odkrywamy i właśnie to nas najbardziej pasjonuje. 

Dbamy też o STANDARD wybierając kameralne, butikowe hotele w bardzo dobrej jakości. Unikamy zatłoczonych dużych hoteli, odnajdując spokój, intymność i indywidualne podejście w miejscach mniej komercyjnych. 

 

A jak podróżują kobiety? Najtrudniejszy jest pierwszy krok, czyli DECYZJA. Mimo, że wyjazd to rozstanie na niezbyt niedługi czas trudno jest pozostawić nasze życiowe role w domu. A o to właśnie chodzi. Wyjazd ma dać nam oddech, świeże spojrzenie na życie, zrobienie czegoś tylko dla siebie. To czas, który buduje pewność siebie, poszerza horyzonty i pozwala oderwać się od codzienności. 

 

Nie raz słyszymy od uczestniczek wypraw, że to dla nich najpiękniejszy okres kiedy mogą skupić się tylko na sobie, a jednocześnie przeżywać tak intensywny czas. Akumulatory ładują się w ekspresowym tempie dając siły na długo. 

Gdy nadejdzie oswojenie z podróżą włącza się tryb PEŁEN SPONTAN i czerpanie 100% radości z każdej chwili. 

 

Dalekie destynacje mają cudowną zaletę, bardzo różnią się od naszej rzeczywistości przez co pociągają nas coraz bardziej i bardziej. Wracamy z wyprawy i już myślimy o kolejnej. Uczymy się innego podejścia do codziennych spraw, innych wartości i innych porządków. Różnorodność świata gwarantuje nieskończenie wiele emocji i przeżyć, dlatego tak KOCHAMY PODRÓŻE. 

 

Z nadzieją i wiarą patrzymy w przyszłość, kiedy znowu spotkamy się na podróżniczym szlaku. 

Oby jak najszybciej. 

Serdecznie zapraszamy Was do odważnego odkrywania świata i kolekcjonowania wspomnień. 

 

Wszak jak powiedział H.Ch.Andersen „Podróżować znaczy ŻYĆ”

Dodaj komentarz

AUTOR