AYURVEDA WYJAZDY DLA ZDROWIA

Nasze życie jest pełne terminów, frustracji, zmartwień i żądań. Dla wielu z nas STRES jest tak powszechny, że bez niego odczuwamy lęk, że nic się nie dzieje, że marnujemy czas, że nie zrobiliśmy tego czy tamtego. Tymczasem  STRES wpływa silnie na to jak się czujesz, myślisz, zachowujesz i jak działa twoje ciało. W konsekwencji może powodować wiele objawów takich jak zmęczenie, zaburzenia odżywiania, depresję, bóle głowy, trudności z koncentracją i narastający gniew, co prowadzi do problemów w relacjach. Sam STRES nie jest chorobą, ale może powodować ciężką chorobę, jeśli nie zostanie rozładowany. 

Daj sobie czas na naładowanie akumulatorów, zwolnienie i poszukiwanie sposobu na obniżenie poziomu stresu w Twoim życiu.

 

Dwa razy w roku organizujemy wyjątkowe wyjazdy dla kobiet w Kerali w Indiach. Podczas dwutygodniowego spotkania z naturalną medycyną Ajurwedą, uczestniczki wyjazdów poddają swoje ciała i dusze głębokiemu relaksowi i naturalnej terapii, mającej na celu rozładowanie napięcia, odpoczynek, regenerację i oczyszczenie. 

To wyjazdy „po zdrowie”, aby na chwilę zatrzymać się i zmienić tempo życia.

 

 

Kompleksowy pakiet pobytu zawiera :

zakwaterowanie w profesjonalnym ajurwedyjskim ośrodku w Kerali w Indiach, z zapleczem SPA, salą do ćwiczeń jogi,

pełne wegetariańskie jedzenie, 

zioła i medykamenty, 

opiekę lekarza ajurwedy, 

zajęcia jogi, medytacje oraz zabiegi na ciało zalecane podczas wywiadu z lekarzem.

 

Ośrodek jest pięknie usytuowany pomiędzy rozlewiskiem backwaters, a szeroką plażą i oceanem.

Ponieważ rezerwujemy cały budynek  w którym mieści się 7 komfortowych pokoi, gwarantujemy intymność, standard wypoczynku i serwis. 

Resort składa się z dwóch części , nasza grupa będzie miała oddzielny budynek i dużo prywatności . Będzie można korzystać z całej infrastruktury hotelowej , basenu, restauracji. 

Podczas pobytu jest określony rytm dnia, zajęcia jogi prowadzone są dwa razy dziennie, tylko wegetariańskie posiłki, zaplanowane i przepisane zabiegi przez lekarza, masaże 1,5h. 

Troszkę jak w „sanatorium”. 

Dodatkowo organizujemy wycieczki dla chętnych na zwiedzanie Kochin, na zakupy, do okolicznych miejsc gdzie można spotkać słonie lub podziwiać wodospady. 

Obowiązkowo będzie też rejs łodzią ryżową po backwaters co jest jedną z najpiękniejszych atrakcji Kerali. Wszystko zależeć będzie od chęci i samopoczucia grupy.  

Cena za wyjazd obejmuje cały pakiet leczniczy z wyżywieniem i zajęciami jogi prowadzonymi przez Kamilę Karpińską oraz jej warsztaty, opis w załączeniu. 

Jest tam dużo czasu podczas ćwiczenia jogi, gdyż program jest spokojny i można się skupić na pracy nad sobą.

Jest to więc wyjazd po zdrowie, slow, i w skupieniu nad sobą. Bez używek typu kawa, alkohol itp.

 

Dziś przeniesiemy Was do Rajasthanu

Na północnym-zachodzie Indii leży Rajasthan, kraina wielkich kontrastów, równin i gór, sztucznych jezior oraz rozległej pustyni. To tu znajdują się 3 najważniejsze miasta Delhi, Agra, Jaipur tworzące zachwycający indyjski „Złoty Trójkąt”.  

Kto chciałby zobaczyć pałace maharadżów, doświadczyć piękna pustynnych miast lub pragnie zagłębić się w starożytne historie i legendy powinien pojechać do Rajasthanu, krainy królewskich synów. Bezbarwność pustynnego krajobrazu kontrastuje tu z niezwykłym folklorem. Nigdzie indziej w Indiach ubiory nie są bardziej kolorowe, nigdzie indziej podróżnik nie odczuwa tak wyraźnie podmuchu historii na własnej skórze. Tylko tu można poznać życie i zwyczaje indyjskich cyganów.

 

DELHI, stolica Indii to miasto łączące w sobie sławę i koloryt mogolskiej architektury z blaskiem nowoczesnego miasta (New Delhi). Starożytne budowle, forty (Red Fort), meczety (Qutub Minar), świątynie (Gurudwara Bangla Sahib) odsłaniają obraz starego, historycznego miasta. Miasto się zmienia podobnie jak inne duże aglomeracje takie jak Bombaj. Staje się bardziej nowoczesne i jest to zrozumiałe w tak młodym społeczeństwie (ponad 70% ludności Indii nie ukończyło 40 roku życia!). 

 

AGRA, oddalona o 200km od stolicy słynie przede wszystkim z najsławniejszego na świecie pomnika miłości – Taj Mahal. Wykonane z białego marmuru mauzoleum przyciąga miliony turystów, chcących zobaczyć na własne oczy ten cud świata. Budowa mauzoleum trwała 22 lata, co upamiętnia liczba kopułek wieńczących bramę wejściową. Pracowało przy niej około 20 tys. robotników.

W Agrze znajduje się również ogromny i majestatyczny Czerwony Fort wpisany na listę UNESCO, niegdyś ośrodek władzy państwa Wielkich Mogołów

 

Ostatnim miastem „Złotego Trójkąta” jest stolica Rajashanu JAIPUR, miasto zwane „różowym miastem” z uwagi na materiał z którego zostało zbudowane. Czerwony kamień z biegiem lat zmienił kolor na różowy nadając tym samym przydomek miastu. Obecnie budynki są malowane na ten kolor. Tu możecie podziwiać liczne pałace i umocnienia stanowiące świadectwo dawnej świetności i bogatej tradycji arystokratycznej. Ważne miejsca to również najstarsze obserwatorium astronomiczne, oraz Fort Amber położony na obrzeżach miasta. 

Rajasthan to paleta kolorów, wachlarz smaków, cała gama emocji oraz niezliczona różnorodność ludzi. Od rajasthańskich cyganów, ubranych w barwne, bogato zdobione stroje, poprzez dumnych Sikhów w kolorowych turbanach na głowach, po uśmiechnięte, delikatne kobiety ubrane w przepiękne i błyszczące sari i biżuterię dodającą im blasku i elegancji. Jak całe Indie Rajasthan jest miejscem kontrastów, bogactwa i biedy, brzydoty i oszałamiającego piękna. Ale właśnie to jest fascynujące w tym kraju i warto poznać tę wyjątkową część świata.

Już TERAZ zapraszamy na wyprawę do Rajasthanu, kóra planujemy we wrześniu 2020. Na trasie zobaczymy poza wyżej wymienionymi miastami również Jaisalmer, Pushkar,  Jodhpur. Odwiedzimy również pustynię Thar, gdzie spędzimy noc pod gwiazdami. To będzie niezapomniana przygoda.

Więcej szczegółów:

Dodaj komentarz

AUTOR