BALI
Indonezja - Bali
BALI
Indonezja - Bali
BALI
Indonezja - Bali
BALI
Indonezja - BaliINDONEZJA BALI 12 DNI

Previous
Next
Cena 1.000 PLN + 1.390 USD + przelot
Dopłata do pokoju jednoosobowego 590 USD

Dzień 1
WARSZAWA – DENPASAR

Spotkanie Uczestników na lotnisku Okęcie z przedstawicielem biura. Powitanie i zapoznanie grupy. Rozpoczęcie odprawy paszportowo-bagażowej. Wylot na Bali.

Dzień 2
BALI – UBUD (-,-,K)

Po wylądowaniu na lotnisku grupa zostanie przywitana w na lotnisku. Następnie klimatyzowanym samochodem przejedziemy do hotelu znajdującego się w niewielkim mieście Ubud znanego jako centrum lokalnej sztuki i kultury. W zależności od godziny przylotu dzień spędzimy na relaksie i aklimatyzacji. Trudno powiedzieć, że było się na Bali, jeśli nie było się w Ubud. Niewielkie miasteczko położone w centrum wyspy stanowi jej kulturalną i artystyczną stolicę. Dziesiątki małych galerii ze sztuką, kafejek z organiczną kawą i zdrowym jedzeniem, centra jogi i medytacji, labirynty małych uliczek wypełnionych straganami, sklepami i lokalnymi sklepikami – to wszystko sprawia, że Ubud ma niepowtarzalny cha- rakter i warto się tu zatrzymać na dłużej. Nocleg.

Dzień 3
UBUD – tradycja, religia, kultura (Ś,-,-)

Rano po śniadaniu wyruszymy na całodzienne zwiedzanie okolicy. Rozpoczniemy od wizyty w świąty- ni Tirta Empul uważanej za jedną z najważniejszych świątyń na wyspie. Słynie ze źródła wody o mocy oczyszczającej. Następnie odwiedzimy największy na wyspie kompleks świątynny Besakish Temple to świątynia hinduistyczna w miejscowości Besakih na zboczu najwyższego na Bali wulkanu Gumung Agung we wschodniej części indonezyjskiej wyspy Bali. Nazywana świątynia Matką.
Po zwiedzaniu lunch zjemy w Mahagiri Restaurant z pięknym widokiem na tarasy ryżowe. Powrót do hotelu ok 17.00. Nocleg .

Dzień 4 
UBUD – Wycieczka dodatkowa lub czas wolny (Ś,-,-)

Po śniadaniu odwiedzimy wyjątkowe miejsce – Elephant Safari Park, gdzie spędzimy wspaniały czas ze słoniami. Poznacie zwyczaje, zachowania i dotkniecie te wyjątkowe zwierzęta, które zostały uratowane i przywiezione z Sumatry. Na Bali znalazły dobrych opiekunów. Będzie można nacieszyć się obcowaniem z tymi majestatycznymi zwierzętami o wielkich sercach. Miejsce rekomendowane przez National Geographic. Po zjedzeniu lunchu odwiedzimy również plantację kawy Luwak. Na pewno nie zabraknie huśtawki, z której słynie Bali. Powrót do Ubud i czas wolny na zakupy. Kolacja i nocleg w hotelu w Ubud.

Dzień 5
UBUD – Rafting na rzece Ayung (Ś,-,-)

Rano zjemy smaczne śniadanie i wyruszymy na wspaniałą przygodę. Udamy się na spacer po Monkey Forest, oraz do parku motyli. Przejedziemy się uliczkami Ubud, odwiedzimy słynny UBUD market, gdzie można zakupić różnego rodzaju pamiątki. Następnie pójdziemy w stronę Pałacu Królewskiego w Ubud, gdzie do dziś mieszka rodzina królewska. Cześć pałacu udostępniona jest zwiedzającym.
Dla chętnych dodatkowo płatny rafting. Przeżyjemy jedną z najlepszych atrakcji przygodowych oferowanych na wyspie. Spływ rzeką Ayung płynąca wśród bujnej roślinności lasów deszczowych. Kaskady, wodospady i meandry rzeki dostarczą niezapomnianych wrażeń, a chłód wody pozwoli nacieszyć się czystym rześkim klimatem i aktywnie wypocząć.
Po spływie będzie możliwość przebrania się i odświeżenia. Na Raftingu jest przewidziany również lunch w cenie. Reszta grupy ma czas wolny. Nocleg w hotelu w Ubud.

Dzień 6
UBUD – Wodospady , tarasy ryżowe Jatiluwih oraz świątynia Ulun Danu Betaran (Ś,-,-)

Poranne śniadanie i wczesny wyjazd na północ wyspy. Zatrzymamy się przy Twin lake a następnie damy się przeze dżunglę do ukrytych w lesie wodospadów. Po 40 min marszu czeka na nas nagroda czyli widok przepięknych kaskad ukrytych w zieleni dżungli.
Następnie aktywnie spędzimy czas podziwiając największe tarasy ryżowe na Bali wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jatiluwih to najbardziej spektakularne tarasy ryżowe na Bali. Odwiedzimy również świątynię Ulun Danu Beratan, która uznawana jest za najbardziej fotografowaną świątynię na wyspie i z pewnością jest jednym z charakterystycznych obrazów Bali znanych z widokówek.
Po lunchu udamy się do świątyni Tanah Lot, gdzie będziemy podziwiać zachód słońca. Po kolacji wrócimy do hotelu w Ubud.

Dzień 7
UBUD lub wycieczka na Nusa Penida dla chętnych (Ś,-,-)

Nusa Penida, to maleńka wyspa niedaleko Bali, gdzie podziwiać można spektakularne widoki plaż otoczonych klifami i zrobić przepiękne zdjęcia. Wyruszymy wcześnie rano z hotelu, udamy się do portu, gdzie popłyniemy łodzią na wyspę. Odwiedzimy takie miejsca jak: Kelingking Beach najbardziej fotoge- niczne miejsce na Nusa Peniada, Angel Billabong, przepiękną Broken Beach. Pojedziemy do słynnej Diamnod Beach i zrobimy sobie foto na domku na drzewie z przepięknym widokiem. Czeka was piękny czas na dzikiej Nusa Penida. W między czasie lunch. Powrót na Bali. Nocleg w Ubud.

Dzień 8 – UBUD – Transfer to Nusa Dua (Ś,-,-)

Tego dnia ( dla chętnych ) odwiedźmy perełki architektoniczne Tirta Gangga. Niezwykły kompleks basenów i ogrodów. Następnie udamy się do Pura Lemuyang Temple, słynąca z charakterystycznych balijskich wrot. To tutaj rozpościera się niezwykły widok na wulkan Agung. Na koniec odwiedzimy przepiękną Virgin beach. Powrót do hotelu. Przejazd do Nusa Dua. Nocleg w hotelu.

Dzień 9-10 Relaks w Nusa Dua (Ś,-,-)

W tych dniach oddamy się błogiemu lenistwu i relasowi przy plaży. Nocleg w hotelu.

Dzień 11 Zwiedzanie okolicy Nusa Dua (Ś,-,K)

Ostatni dzień na wyspie spędzimy równie aktywnie. Po południu odwiedzimy XI wieczną świątynię Uluwatu Temple, która znajduje się na klifie i jest to jedno z najbardziej duchowych miejsc na Bali. Zo- baczymy również słynny Kecak Dance – to tradycyjny balijki spektakl opowiadający legendy. Po spekta- kularnym zachodzie słońca udamy się na kolacje Sea Food na Jimbaran Beach. Powrót do hotelu.

Dzień 12 (Ś,-,-)

Ostatni dzień na wyspie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko.
Odprawa paszportowo-bagażowa. Zakończenie programu. Wylot do Polski.

Pierwszy i ostatni dzień będzie dopasowany po zakupie biletów lotniczy. 

Cena zawiera:

 • Zakwaterowanie w hotelach 4*, w pokojach TWIN – 2 osobowych – 10 nocy

  • Ubud, Komaneka, Ubud Village Hotel lub podobny

  • Nusa Dua Beach Resort lub podobny

 • Codzienne śniadania i kolacja dzień 2 i 11

 • Zwiedzanie wg programu- dzień 3,5,6,11

 • Prywatny klimatyzowany transport na całej trasie wyjazdu

 • Anglojęzyczny przewodnik podczas zwiedzania

 • Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów

 • Ubezpieczenie NNW, KL, bagaż

 • Opieka polskiego pilota na całej trasie wyjazdu

 • Organizacja i przygotowanie wyjazdu

Cena nie zwiera:

  • przelotu na trasie Warszawa – Denpasar – Warszawa od 5000 PLN

  • wyżywienia nie wymienionego w programie, obiady + kolacje to orientacyjny koszt ok. 150 USD/os.

  • Rafting po rzece Ayung z lunchem po zakończeniu spływu w formie bufetu ok. 75 USD/os.

  • Wycieczka całodzienna na wyspę Nusa Penida 95 USD/ os.

  • Wycieczka na Tirta Gangga, Pura Lemuyang Temple 65 USD / os.

  • Wycieczka plantacja kawy Luwak oraz swing z lunchem 75 USD

  • Wydatków własnych, napiwków ok 30 USD/os

INDONEZJA BALI

GŁÓWNE ATRAKCJE WYJAZDU

 • Balijska kultura, tradycja, religia – zwiedzanie Ubud 
 • Hinduistyczne świątynie i bogata tradycja religijna 
 • Trekking po polach ryżowych i balijskich wioskach 
 • Relaks na plażach i zabiegi SPA, luz, luz i jeszcze raz luz
 • Doskonała kuchnia bogata w owoce morza i tropikalne owoce