WIETNAM 13 DNI

1.000 PLN + 1.990 USD + przelot

Dzień 1 – WYLOT Z POLSKI

Spotkanie na lotnisku i wylot z Polski do stolicy Wietnamu, Hanoi.

Dzień 2 – HANOI ( -,-,K)

Przylot do Hanoi. Transfer z lotniska do hotelu. Wspólny obiad w lokalnej restauracji. Pierwszy dzień w stolicy Wietnamu to także szansa zobaczenia najważniejszych i najciekawszych miejsc takich jak Świątynia Literatury, mauzoleum Ho Chi Minha czy czerwony most The Huc na je- ziorze Hoan Kiem. Po kolacji udamy się na kultowy Train Street.  Ulica prezentuje się spektakularnie po zmroku, kiedy lokale wzdłuż torów są rozświetlone zwłaszcza, że po godzinie 21:00 (przez kolejne 60 minut) powinny przejeżdżać 3 pociągi.  Powrót do hotelu* na nocleg.

Dzień 3 – HANOI, MAI CHAU  ( Ś,-,-)

Po śniadaniu opuścimy Hanoi i wyruszymy w kierunku Mai Chau położonego w górskich pół- nocno- zachodnich terenach Wietnamu. Po przyjeździe do Mai Chau powitanie przez lokalną rodzinę i wspólny obiad przygotowany z lokalnych składników. Po południu relaksujący spacer lub przejażdżka rowerami lub meleksami po zielonej okolicy, w której nie brakuje ogrodów warzywnych, stawów i pól ryżowych. Tereny te zamieszkiwane są przez Tajów, będących mniejszością etniczną w Wietnamie. Powrót do hotelu* na kolację i nocleg.

Dzień 4 – MAI CHAU ( Ś,-,-)

Śniadanie w hotelu, a następnie wyjście na trekking pełen bajkowych widoków. Dzisiejszy dzień to szansa lepszego poznania kultury i obyczajów lokalnej ludności w wioskach Kha i Te. Nasza wędrówka poprowadzi przez las pełen dzikiej roślinności, a ścieżka, po której pójdziemy, pnie się po zboczach świętej góry Tajów, Pu Poc. Obiad w lokalnej restauracji. Po posiłku bę- dziemy kontynuować trekking, by zobaczyć, jak toczy się życie w wioskach Pu i Khoe. Transfer powrotny do hotelu. Kolacja w hotelu*.

Dzień 5 – MAI CHAU, NINH BINH ( Ś,-,-)

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Ninh Binh. Dzisiaj odwiedzimy Hoa Lu, stolicę Wietnamu na przełomie X i XI wieku. Można zobaczyć tu niezwykłe świątynie króla Dinh i Le. Obiad w lo- kalnej restauracji. Po południu wyruszymy na rejs, by podziwiać urokliwą scenerię Van Long z charakterystycznymi górami mogotami. Powrót do hotelu* na kolację i nocleg.

Dzień 6 – HALONG BAY ( Ś,O,K)

Po śniadaniu przejazd w stronę zatoki Ha Long, gdzie czekać będzie na nas łódź mieszkalna. Po przyjeździe do portu zakwaterowanie na łodzi. Obiad zjemy w trakcie relaksującego rejsu.

Po południu dotrzemy do wyspy Cap La, gdzie będzie można popływać, a następnie będziemy kontynuować rejs podziwiając zachód słońca.
Kolacja. Po posiłku czas na relaks lub szansa spróbowania swoich sił w łowieniu kałamarnic.

Dzień 7 – HONG GAI HARBOR, HANOI, HOI AN ( Ś,O,-)

O świcie możesz dołączyć do lekcji Tai Chi na pokładzie naszej łodzi. Wspólne śniadanie, a na- stępnie zwiedzanie jaskini Thien Canh Son. Zanim dotrzemy do portu, czeka nas jeszcze jedna atrakcja – lekcja gotowania tradycyjnych wietnamskich dań, a następnie wspólny obiad na ło- dzi. Około południa opuścimy Ha Long i wyruszymy w drogę powrotną do Hanoi. Po południu przelot z Hanoi na północy Wietnamu do zlokalizowanego centralnie Danang. Po drodze do ho- telu zatrzymamy się na obiad w lokalnej restauracji. Zakwaterowanie i nocleg w Hoi An.

Dzień 8 – HOI AN ( Ś,-,-)

Po śniadaniu wyruszymy na wycieczkę do Danang. To nie tylko szansa odwiedzenia Muzeum Cham, ale przede wszystkim zobaczenia słynnych Marmurowych Gór. Warto zabrać wygodne obuwie, bo czeka nas mała wspinaczka, by podziwiać mistyczny klimat jednej z nich. Obiad w lokalnej restauracji. Po południu będziemy kontynuować zwiedzanie w Hoi An. Przespaceru- jemy się po zabytkowych, barwnych uliczkach pełnych klimatycznych restauracji, sklepów i kawiarni, ale także ważnych kulturowo budynków takich jak dom Tan Ky czy japoński most. Kolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 9 – HOI AN, czas wolny lub wycieczka do Hue ( Ś,-,-)

Czas wolny na relaks i plażowanie lub opcjonalnie, za dodatkową opłatą, wycieczka do Hue. Hue było polityczną i kulturalną stolicą Wietnamu za czasów dynastii Nguyen (1802-1945). Znajduje się tu kompleks budynków wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO, ta- kich jak zabudowa pałacu czy rozległe grobowce cesarzy. Wszystkie te miejsca zaprojektowano z ogromną dbałością o detale, które można podziwiać do dziś. Kolacja w lokalnej restauracji.

Dzień 10 – HOI AN czas wolny lub wycieczka do Bana ( Ś,-,-)

Czas wolny na relaks i plażowanie lub opcjonalnie, za dodatkową opłatą, wycieczka na wzgórza Bana.
Dawniej górski kurort dla Francuzów szukających ochłody w gorące miesiące, dziś niezwykły kompleks łączący spokojne zakątki przepełnione lokalną kulturą, z wizją europejskiego miasta wplecionego w wesołe miasteczko.

Tu także znajduje się słynny Złoty Most rozciągnięty między dwoma wielkimi dłońmi.

Dzień 11 – HOI AN, DANANG, SAIGON ( Ś,-,-)

Do południa czas wolny na plażowanie i późne śniadanie, następnie wykwaterowanie z hotelu i przejazd na lotnisko do Danang. Przelot z centralnego Wietnamu na południe do Ho Chi Minh (dawny Sajgon). Po drodze do hotelu panoramiczny przejazd przez miasto z możliwością zrobienia zdjęć najważniejszym historycznym budynkom takim jak Poczta Główna czy Pałac Ponownego Zjednoczenia. Kolacja to szansa spróbowania lokalnego street foodu. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 12 – DELTA MEKONGU (Sajgon, Ben Tree) ( Ś,-,K)

Po śniadaniu wyjazd na wycieczkę do delty Mekongu. Jest to region słynący z rolnictwa, gdzie uprawia się zarówno ryż, jak i owoce tropikalne. Produkuje się tu także miód czy cukierki z mleka kokosowego, o charakterystycznym aromacie. Ben Tre to miejsce, gdzie będziemy mogli podziwiać jak toczy się życie na południu Wietnamu – poznamy tradycyjne techniki wyrobu cegieł i mat, czy też pozyskiwania mleka kokosowego. To także możliwość spróbowania i za- kupu lokalnych wyrobów takich jak słodycze czy papier ryżowy. Kolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 13 – KANAŁY CU CHI, POWRÓT ( Ś,-,-)

Śniadanie w hotelu, a następnie przejazd do miejsca gdzie znajdują się słynne kanały Cu Chi używane podczas Wojny Wietnamskiej. Poznamy historię budowy tego miejsca, a także do- wiemy się, jak wyglądało życie wietnamskich żołnierzy pod ziemią. Po obiedzie powrót do Ho Chi Minh. Po drodze do hotelu zatrzymamy się jeszcze w chińskiej dzielnicy, by odwiedzić piękną świątynię Thien Hau. Powrót do hotelu, by odświeżyć się przed podróżą (późne wykwa- terowanie). Po południu transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski

Cena zawiera:

 •  Zakwaterowanie hotelach 4* i 5*  w pokojach dwu osobowych ze śniadaniem. 
 • Rejs na Halong Bay Łodzią Athena 5*
 • Wyżywienie  zgodnie z programem
 • Wszystkie transfery wymienione w programie
 • Zwiedzanie zgodnie z programem
 • Wszystkie bilety wstępów do zwiedzanych zabytków i miejsc ( ok 200 USD )
 • Woda w czasie zwiedzania
 • Opieka anglojęzycznego przewodnika
 • Opieka polskiego Pilota przez cały program wyjazdu.
 • Organizacja i przygotowanie wyjazdu
 • Ubezpieczenie NNW, KL, bagaż, Covid – Signal Iduna – TFG, UFG, podatki, licencje Organizatora Turystyki
 

Cena nie zawiera:

 • Przelot międzynarodowy na trasie Warszawa – Hanoi – Saigon – Warszawa ( od 3000 PLN )
 • Przelot na trasie Hanoi – Da Nang – od 124 USD
 • Przelot na trasie Da Nang – Saigon – od 124 USD
 • Wyżywienie nie wymienione w programie
 • Wycieczki dodatkowe wymienione w programie:
  • Hue – 82 USD
  • Ba Na Hill – 90 USD
 • Wiza do Wietnamu ok 50 USD
 • Wydatki własne, napoje do posiłków, pralnia etc.
 • Napiwki – 5 USD / dzień czyli 65 USD / osoby
WIETNAM

GŁÓWNE ATRAKCJE WYJAZDU

 • Wizyta w górskim regionie pełnym idyllicznych wiosek zamieszkanych przez mniejszości etniczne,
 • Całodniowy rejs po bajkowej zatoce Ha Long z noclegiem na łodzi i lekcją gotowania
 • Pobyt w klimatycznym miasteczku lampionów, Hoi An.
 • Możliwość zobaczenia mistycznych Marmurowych Gór, imponującego Hue i niecodziennego Bana w środkowym Wietnamie.
 • Wizyta w zielonej delcie Mekongu.
 • Zwiedzanie klasycznego Hanoi i nowoczesnego Sajgonu.