Wietnam Pantol Family Tour
13 dni

Cena 1.000 PLN + 1.710 USD / osoby

HANOI – MAI CHAU – REJS HALONG – HOI AN – DANANG – HUE-HO CHI MINH MIASTO – MY THO – CU CHI – PHAN THIET

HARMONOGRAM:

Dzień 1: Wylot z Polski 

Dzień 2: Przylot – Hanoi (B)

Dzień 3: Hanoi-Mai Chau-Hanoi (B)

Dzień 4: Hanoi-Halong (B/L/D)

Dzień 5: Lotnisko Halong-Noi Bai-Da Nang-Hoi An (brunch)

Dzień 6: Hoi An-Tra Que-Hoian (B/L)

Dzień 7: Hoi An-Da Nang – HUE

Dzień 8: Hue – miasto Ho Chi Minh (B)

Dzień 9: Zwiedzanie miasta Ho Chi Minh – My Tho (B)

Dzień 10: Cu chi – Phan Thiet (B)

Dzień 11: Phan Thiet (B)

Dzień 12: Phan Thiet (B)

Dzień 13: Phan Thiet – miasto Ho Chi Minh – wylot (B)

* B/L/D: śniadanie/lunch/kolacja

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM PODRÓŻY

DZIEŃ 1: WARSZAWA

Spotkanie na lotnisku, Odprawa i wylot do Hanoi. 

DZIEŃ 2: PRZYJAZD DO HANOI

Po przyjeździe spotkasz lokalnego przewodnika i kierowcę, który zabierze Cię do hotelu. Jeśli czas pozwoli, udasz się na wycieczkę po Ha Noi i przejedziesz się rowerem (pedicabem) po starej dzielnicy Ha Noi. To fascynujący sposób, aby po raz pierwszy zobaczyć to spokojne i piękne miasto.

Po południu spacer uliczkami Hanoi, aby poznać miasto nocą. Jak czas pozwoli pojedziemy na market przy torach i tam spędzimy wieczór. 

Nocleg w Hanoi.

DZIEŃ 3: HA NOI-MAI CHAU-HA NOI (B)

Śniadanie w hotelu. Wyjazd do Mai Chau przez miasto Hoa Binh. Droga będzie powoli wić się przez góry, żyzne doliny i tradycyjne wioski. Dotrzyj do przełęczy Thung Khe/doliny Mai Chau otoczonej spektakularnymi formacjami skalnymi karatowymi i malowniczymi polami ryżowymi. Wybierz się na wycieczkę do wiosek Ban Lac i Pom Coong, aby poznać codzienne życie mniejszości tajskiej, ich starożytne tradycje i zwyczaje. Jedź z powrotem do Hanoi. Nocleg w Hanoi.

DZIEŃ 4: HA NOI-HALONG (REJS 2D1N BHAYA HALONG)(B/L/D)

Śniadanie w hotelu.

Dzisiaj odwiedzimy Mauzoleum Ho Chi Minha, dom wujka Ho na palach, w którym mieszkał i pracował w latach 1958-1969, jego staw rybny i ogród. Odwiedzimy także Pagodę Jednej Kolumny zbudowaną w 1049 r. przez króla Ly Thai Tonga, który rządził od 1028 r. do 1028 r. 1054.

9:30: Udaj się do Halong, miejsca światowego dziedzictwa przyrodniczego. Zatoka Ha Long obejmuje prawie 1500 km2 i ma tysiące wapiennych wysp i wysepek ze wszystkich stron odbijających się w turkusowej wodzie. 12:00: Po przybyciu na pokład, wejście na pokład i odprawa. Nocleg statku.

DZIEŃ 5: REJS HALONG-HANOI-DA NANG (brunch)

Kontynuuj trasę rejsu aż do zejścia na ląd

Transfer na lotnisko Noi Bai i popołudniowy lot do Danang.

Po przylocie zbiórka na lotnisku i transfer do Danang na nocleg.

Posiłki: Brunch

DZIEŃ 6: HOI AN-TRA QUE-HOI AN (B, L,)

Śniadanie w hotelu. W drodze do wioski warzywnej Tra Que wybierz się na wycieczkę rowerową, aby odwiedzić kolorowy targ centralny w Hoi An. Będziesz mieć okazję do interakcji z lokalnymi sprzedawcami i dowiedzenia się o składnikach, których będziesz używać później na lekcjach gotowania, i upewnij się, że masz pod ręką aparat. Kontynuuj jazdę rowerem do wioski, gdzie zapoznamy się z jej historią, produkcją warzyw. Odwiedź wioskę Tra Que, która słynie z zieleni i czystości, a następnie udaj się do ogrodu, aby doświadczyć pracy na roli. Zrelaksujesz się, mocząc stopy w lokalnych ziołach leczniczych, które pomogą Ci złagodzić niektóre choroby, takie jak reumatyzm. Dołącz do lekcji gotowania w restauracji z instrukcjami szefa kuchni, jak uczyć się i przygotowywać tradycyjne wietnamskie potrawy. Będziesz cieszyć się lunchem z daniami przygotowanymi przez szefa kuchni. Pójdziesz do ogrodu i nauczysz się zbierać warzywa i wysyłać je na rynek na sprzedaż. Jedź z powrotem do hotelu.

Późne popołudnie: Zwiedzanie miasta Hoi An – dom Merchants Canton; Świątynia Fujian, najwspanialsza w mieście, poświęcona bogini Thien Hau; Dom Tan Ky od pokoleń będący własnością rodziny kupieckiej; Japoński kryty most, który w przeszłości oddzielał Chinatown od

język japoński. Nocleg w Hoi An.

DZIEŃ 7: HOI ANDA NANG-HUE (B)

Śniadanie w hotelu. Rano jedziemy odwiedzić Górę Marmurową, po kamiennych schodach wspinamy się na Thuy Son („Górę Wodną”) i podziwiamy panoramiczny widok na pobliską okolicę. Odpocznij u podnóża góry, gdzie możesz odwiedzić wioskę rzeźbienia w kamieniu Non Nuoc, gdzie lokalni zręczni rzeźbiarze tworzą wiele wyrobów z marmuru, które są eksportowane do wielu krajów na całym świecie.

Popołudniowy transfer do Hue, dawnej stolicy Wietnamu. Po przybyciu zamelduj się w hotelu, a następnie rejs po rzece Perfumowej. Zwiedzanie Pagody Niebiańskiej Pani (Thien Mu), znajdującej się na brzegu rzeki, najstarszej pagody w mieście i jednocześnie symbolu miasta

DZIEŃ 8: HUE – MIASTO HO CHI MINH (B)

Śniadanie w hotelu

Piesza wycieczka po Cesarskiej Cytadeli Hue: wspaniałe pałace, cytadela oraz liczne pagody i pawilony. Kompleks został wpisany na listę UNESCO. Zwiedzanie grobowców cesarzy z dynastii Nguyen: Khai Dinh i Tu Duc, w których kręcono kilka scen do filmu „Indochiny”

Następnie udaj się na lotnisko w Da Nang, skąd wczesnym popołudniem odlecisz do Sajgonu. Odbiór i transfer do centrum miasta na krótki spacer po mieście: Katedra Notre-Dame – wspaniały przykład francuskiej architektury sakralnej – zaprojektowana w pracowni budynku poczty głównej Eiffla. Nocleg w Sajgonie.

DZIEŃ 9: WYCIECZKA MIASTA i WYCIECZKA DELTY MEKONG

Śniadanie w hotelu. Następnie wybierz się na krótki spacer po mieście: Katedra Notre-Dame – wspaniały przykład francuskiej architektury sakralnej – zaprojektowana w pracowni budynku Eiffla Poczty Głównej. Zwiedzanie: Pałac Zjednoczenia, Muzeum Pozostałości Wojennych, poświęcone walce z Amerykanami.

Kieruj się do My Tho, jedź malowniczą trasą wśród pól ryżowych Delty Mekongu, gdzie rozlewiska rzeki tworzą gęstą sieć dróg wodnych i kanałów o powierzchni prawie 40 000 km². Po lunchu rejs statkiem po rzece Mekong, a następnie wiosłowanie sampanem; przystanek na wyspie – zwiedzanie sadów, degustacja owoców tropikalnych i herbaty miodowej, słuchanie ludowych pieśni w wykonaniu miejscowych…

Powrót do miasta Ho Chi Minh. Nocleg w mieście HCM

DZIEŃ 10: WYCIECZKA TUNELEM CU CHI – PHAN THIET (B)

Śniadanie w hotelu.

Przejazd do tuneli Cu Chi – labiryntu tuneli i podziemnych przejść, które powstały podczas wojny w Wietnamie i pierwotnie miały długość 200 km. Ręcznie kopane tunele były bazą żołnierzy Vietcongu. Odwiedź tunel w 1,5 godziny i poznaj historię Wietnamu.

Następnie udaj się do Mui Ne, Phan Thiet, znanej jako jedna z najpiękniejszych plaż w Azji Południowo-Wschodniej, gdzie rozkoszujemy się „słońcem, piaskiem i morzem”

W wolnym czasie bezpłatnie. Nocleg w Phan Thiet.

DZIEŃ 11: PHAN THIET(B)

Śniadanie w hotelu. czas wolny. Nocleg w Phan Thiet.

DZIEŃ 12: PHAN THIET(B)

Śniadanie w hotelu. Czas wolny na relaks na plaży. Nocleg w Phan Thiet.

DZIEŃ 13: PHAN THIET-HO CHI MINH WYJAZD Z MIASTA (B)

Śniadanie. Bezpłatnie do momentu transferu na lotnisko i lotu powrotnego.

Cena nie zawiera:

– przeloty na trasie Warszawa – Hanoi / Sajgon – Warszawa

– posiłków nie objętych programem

– dodatkowe atrakcje

– wiza – 50 USD ( aplikowanie online ) prześle instrukcje 

– wydatki własne

– napiwki 

Cena nie zawiera:

– przeloty na trasie Warszawa – Hanoi / Sajgon – Warszawa

– posiłków nie objętych programem

– dodatkowe atrakcje

– wiza – 50 USD ( aplikowanie online ) prześle instrukcje 

– wydatki własne

– napiwki 

Cena wyjazdu:
Zaliczka 1000 PLN/osoby płatna przez bramkę płatności w dniu rezerwacji
Kwota 240 USD / osoby płatna na konto Alior Bank 33 2490 1057 0000 9901 9554 3666 do dnia 20 sierpnia grudnia 2024
Kwota w USD – 1470 USD/ osoby płatna na konto Alior Bank 33 2490 1057 00009901 9554 3666 do dnia 10 grudnia 2024

INDIE

1.000 PLN+ 1.590 USD+ przelot (ok. 2800 PLN / za osobę)