Zanzibar 10 dni " W Stronę Siostrzeństwa"

Previous
Next
Cena 1.500 PLN + 2.590 USD + przelot od 4000 PLN

Dzień 1 (-,-,-)

Spotkanie grupy z przedstawicielem biura i pilotem na lotnisku. Odprawa bagażowo-paszportowa.

Wylot z Polski z lotniska F. Chopina w Warszawie. Szczegóły lotu podamy w oddzielnych informacjach.

Dzień 2 ZANZIBAR (-,-,D)

Przylot na Zanzibar. Po wylądowaniu transfer do hotelu. Zameldowanie w hotelu, odpoczynek po podróży, czas na odświeżenie i relaks. Spotkanie organizacyjne i ustalenie aktywności na najbliższe dni.

Dzisiejszego dnia dla chętnych możliwość skorzystania ze sportów wodnych. Czas wolny na relaks na plaży i przy basenie lub spacer po okolicy. Lunch we własnym zakresie. Kolacja, nocleg w hotelu.

Dzień 3 (B,-,D) Relaks w Matemwe – warsztaty 

Po śniadaniu czas wolny i ostanie błogi chwile na plaży. Rekomendujemy spacer na okoliczną rafę z lokalnym przewodnikiem, który pokaże Wam stworzonka zamieszkujące rafę.

Do południa warsztaty w stronę Siostrzeństwa z Izą Ziemińska i marzena Rogalska. 

Kolacja, nocleg w hotelu.

Dzień 4 (B,-,D) relaks w Matemwe – warsztaty

Po śniadaniu czas wolny i relaks w hotelu. Dziś odpoczywamy i opalamy się. Po wczorajszych atrakcjach przyda się czas na poczytanie książki i relaks w basenie. Do południa warsztaty w stronę Siostrzeństwa z Izą Ziemińska i marzena Rogalska  Po południu proponujemy dla chętnych rejs tradycyjną łodzią Dhow o zachodzie słońca. Będzie możliwość skorzystania z dodatkowych atrakcji hotelu i okolicy. Lunch we własnym zakresie. Kolacja w hotelu. Nocleg.

Dzień 5 (B,-,D) Całodniowa wycieczka do Stone Town

Po porannym śniadaniu pojedziemy na całodniową wycieczkę po wyspie. Pierwszym przystankiem będzie lokalna szkoła. Odwiedzimy uczące się w niej dzieci i dowiemy się jak wygląda edukacja na wyspie. Kolejnym miejscem będzie plantacja przypraw, z produkcji których Zanzibar słynie. Zobaczymy dojrzewające w słońcu ziarna kawy, kardamonu, pieprzu, dotkniemy świeżej kory cynamonu. Będzie to na pewno bogata w zapachy i kolory wycieczka.

Po tych wrażeniach przejedziemy do najstarszej części wyspy, miasteczka Stone Town (Kamienne miasto), które jest wizytówką Zanzibaru. Zabłądzimy w labiryncie uliczek pełnych lokalnych sklepików z pamiątkami, rękodziełem, kawiarenek oraz fascynujących budynków zbudowanych z koralowca. Domki powstały za czasów arabskich i kolonialnych i zostały wpisane z całym miasteczkiem na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Odwiedzimy lokalny targ, gdzie będziemy mogły kupić owoce i przyprawy.

Charakterystyczne i niezwykle dekoracyjne są słynne rzeźbione drzwi, które zdobią tutejsze budynki. Ciekawostką jest to, że na Zanzibarze urodził się Freddie Mercury i tu można odwiedzić jego dom. Poznamy historię House of Wonders – domu cudów, wybudowanego przez Sułtana w XIX, Stary Fort i ogrody Forodhani.

W przerwie pomiędzy zwiedzaniem kolejnych miejsc zjemy lunch, a tuż po nim popłyniemy w rejs na Prison Island ok. 20 min od miasteczka. Aktualnie mieszkają tam ogromne żółwie Aldabry sprowadzone z Seszeli w XX w. Te giganty osiągają wagę nawet 400kg i mają nawet 250 lat.

Po powrocie z Prison Island udamy się na zakupy lub usiądziemy w jednej z klimatycznych knajpek napić się kawy lub herbaty. Po zachodzie słońca rozpocznie się nocny „food market”, na którym będziemy mogły spróbować lokalnych potraw. Wieczorem pełni wrażeń powrócimy do hotelu.

Lunch we własnym zakresie. Kolacja w hotelu.

Dzień 6 (B,-,D) relaks

Dzisiejszy dzień jest całkowicie wolny od atrakcji. Czas na błogi odpoczynek i lenistwo przy basenie lub w morskich wodach. Lunch we własnym zakresie. Kolacja, nocleg w hotelu. Późnym wieczorem  zabierzemy Was do restauracji Zanzibar Sunrise at Bands na wieczór z muzyką na żywo i drinka (wieczór w zależności od programu występów live).

Dzień 7 (B,-,D) Jozani Forest, plaża Paje i The Rock.

Po śniadaniu kolejna wycieczka po wyspie. Na początek odwiedzimy Park Jozani. To rezerwat przyrody będący częścią Parku Narodowego Jozani Chwaka Bay i stanowi jeden z ostatnich lasów deszczowych w Afryce Wschodniej, który pozostał w swojej naturalnej formie. Jozani Forest jest domem dla aż 40 gatunków ptaków i 50 gatunków motyli, które znajdują schronienie wśród tropikalnych drzew – ogromnych baobabów, fikusów oraz namorzyn. Bez wątpienia największą atrakcją parku są małpy Red Colobus. Tych baraszkujących pomiędzy gałęziami drzew małp

nie spotka się nigdzie indziej na świecie. Na terenie rezerwatu żyją także ledwo zauważalne w koronach drzew małpy błękitne.

Na lunch udamy się do restauracji Upendo z widokiem na sławną na wyspie restaurację „The Rock” położoną na skale. Restauracja The Rock zbudowana jest na niewielkiej wyspie koralowej i jest to prawdopodobnie jedyna taka restauracja na świecie. ( lunch we własnym zakresie ). W czasie odpływu można dotrzeć do niej na pieszo, z nadejściem przypływu konieczne jest skorzystanie z łodzi. Otwarta w 2012 roku The Rock zyskała już międzynarodową renomę i jest celem podróży większości osób przybywających na wyspę.

Odwiedzimy również plażę w Paje raj dla kitesurferów. Paje – miejscowość w południowo-wschodniej części Zanzibaru słynie z najpiękniejszych kolorów oceanu na wyspie.

Jest to ulubione miejsce dla miłośników kitserfingu ze względu na idealne wiatry wiejące przez 8 miesięcy w roku. Kolorowe stroje Masajów spacerujących po plaży w połączeniu błękitem nieba, turkusem oceanu i kolorowymi żaglami na zawsze pozostają w pamięci i na fotografiach.

Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg w hotelu.

Dzień 7 (B,-,D) Atol Mnemba i BBQ z owoców morza wycieczka fakultatywna cena 80 USD 

Po wczesnym śniadaniu wyjedziemy na cudowną całodniową wycieczkę w głąb błękitnego oceanu.

Samochodem udamy się w kierunku plaży Muyuni i tam łodzią popłyniemy w kierunku Mnemby. Jest to niewielka prywatna wyspa, na którą nie można wejść, ale wokół niej rozpościera się atol, gdzie mamy możliwość snoreklowania, relaksu i obserwacji rafy. Tu też często można spotkać delfiny. Gdy nacieszymy się kąpielą zapraszamy Was na specjalnie dla nas przygotowany lunch w formie BBQ z owoców morza i ryb. Powrót do hotelu, odpoczynek, relaks. Kolacja, nocleg w hotelu.

Dzień 9 (B,-,D) relaks w Matemwe

Kolejny dzień przeznaczymy na relaks. Dla chętnych osób zorganizujemy wycieczkę na północny koniec wyspy do Nungwi, gdzie znajdują się naturalne baseny z żółwiami morskimi. Będzie możliwość kąpieli z tymi sympatycznymi zwierzętami.(bilet wstępu 10USD). Lunch we własnym zakresie. Dziś wieczorem uroczyście podsumujemy naszą kobiecą wyprawę na Zanzibarze wspólną kolacją i spacerem po plaży. Pod osłoną gwiazd i pośród szumu fal pożegnamy się symbolicznie z wyspą wysyłając intencje na kolejne dalekie podróże.

Dzień 10 (B,-,D) relaks Matemwe

Po śniadaniu czas na pakowanie i przygotowania do powrotu. W zależności od godzin wylotu wymeldowanie z hotelu oraz transfer na lotnisko skąd wylecimy do kraju.

Zakończenie programu. Wylot do Polski

*wyżywienie B- breakfast (śniadanie), L – lunch (obiad) , D – dinner (kolacja)

**kolejność zwiedzania może ulec zmianie

*** pierwszy i ostatni dzień zostanie doprecyzowany do godzin wylotu

Cena zawiera:

– zakwaterowanie 8 nocy w hotelu 4* w pokojach 2-osobowych (Twin) w hotelu https://zanzibarpearl.com/

– wyżywienie Half Board podczas całego pobytu (śniadania i kolacje) napoje we własnym zakresie

– wycieczki wymienione w programie Dzień 5 i 7

– polskojęzyczny przewodnik podczas zwiedzania i wycieczek fakultatywnych

– transfery z i na lotnisko prywatnym samochodem

– opiekę polskiego pilota przez cały pobyt ( grupa powyżej 7 osób )

– ubezpieczenie NNW, KL, bagaż, Covid-19

– Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

– organizację, serwis i opiekę biura

Cena nie zawiera:

– przelotu na tarasie Warszawa – Zanzibar – Warszawa

– dopłata do pokoju jednoosobowego 390 USD

– dopłata do Full Board 25 USD/ dziennie

– wycieczek fakultatywnych, dodatkowych

– wizy 50USD płatna na lotnisku kartą kredytową lub online

– napiwków 40 USD płatnych pilotowi

– wydatków własnych

* Zastrzegamy zmianę hotelu w zależności od dostępności na hotel o podobnym standardzie.

Warsztaty „W stronę siostrzeństwa”

Klucze do szczęścia, klucze do siebie…

Wspólnie przyjrzymy się pojęciu szczęścia, zastanowimy co to oznacza dla każdej z nas. Sprawdzimy, jak widzimy i czujemy siebie, swoje potrzeby i pragnienia. W jakich sytuacjach ufamy, kiedy włączamy kontrolę? Jak reagujemy na zmianę? Wyodrębnimy elementy, które nas blokują i te, które wzmacniają. 

To podróż do natury, do siebie, po to, żebyśmy przypomniały sobie co jest naszą pierwotną siłą. Jej celem jest poznanie narzędzi i praktyk, które pomogą cieszyć się tym co mamy oraz wzmacniać i budować poczucie szczęścia w codziennym życiu. To droga w jedną stronę, w kierunku świadomego życia.

W warstwie merytorycznej opieramy się na komunikacji opartej na empatii /warsztat inspirowany metodą PBP/, pracy z przekonaniami, NLP i elementach pracy z ciałem. 

Prowadzące:

Marzena Rogalska, ceniona i lubiana dziennikarka telewizyjna i radiowa, autorka. Prowadzi szkolenia z zakresu wystąpień publicznych oraz twórczego wyrażania siebie. 

Pierwsza gospodyni kultowego „Miasta Kobiet”, które prowadziła przez cztery lata na antenie TVN Style. Później przez blisko 12 lat była związana z TVP2 – „Pytanie na Śniadanie”, „Kocham Cię Polsko”, „Gotowi do gotowania. Start!”, „To był rok” (TVP1) oraz „Zacznij od nowa”. Współpracowała z magazynem dla kobiet „Uroda Życia” oraz magazynem Claudia. Interesuje ją człowiek na każdym etapie rozwoju, dlatego jej znak rozpoznawczy to pasja i osobiste zaangażowanie z jakim przeprowadza swoje wywiady. Po latach, we wrześniu 2021 wróciła do TVN Style razem z „Miastem kobiet” w nowej odsłonie. Kolejny program z jej udziałem to „Małe światy według Marzeny Rogalskiej” emitowany obecnie na antenie TVN Style oraz „Rogalska Show”.  

Współautorka książek „Być Kobietą biznesu” oraz „Dobrissimo! Opera od kuchni”.  W 2016 roku zadebiutowała jako pisarka, a jej „Wyprzedaż snów” odniosła znaczący sukces wydawniczy. Kolejne tomy trylogii to „Gra w kolory” oraz „Druga miłość”.  W 2020 roku pojawiła się na rynku wyczekiwana pierwsza część tetralogii: Sagi o Karli Linde.  „Opowieści wigilijne” to z kolei najmłodsze dziecko Marzeny. 

Izabela Ziemińska, trenerka rozwoju osobistego, rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, coach, doradca biznesowy. Komunikacją zawodowo zajmuje się od ponad dwudziestu lat, łącząc obszar rozwoju osobistego z umiejętnościami biznesowymi. Od 2002 roku zajmuje się kreowaniem wizerunku osób publicznych m.in. Marzeny Rogalskiej, Katarzyny Bujakiewicz, Ewy Drzyzgi czy Łukasza Nowickiego. 

Prowadzi szkolenia i warsztaty dotyczące budowania poczucia własnej wartości, autoprezentacji, kreowania wizerunku i komunikacji w zespole. Wspiera innych w budowaniu postawy pewności siebie i odwagi w oparciu o ich mocne strony. Założycielka SZKOŁY WYSTĄPIEŃ PUBLICZNYCH oraz autorka programu coachingowego ŻYJ PEWNIE. Przez kilka lat związana z Uniwersytetem Warszawskim, gdzie prowadziła zajęcia dla studentów pedagogiki oraz ze Szkołą Trenerów komunikacji opartej na empatii.

Z wykształcenia jest filologiem, absolwentką UW i Szkoły Trenerów komunikacji opartej na empatii, Mistrzem Praktyk NLP.

 

ZANZIBAR

GŁÓWNE ATRAKCJE WYJAZDU

Główne atrakcje:

• Stone Town – kamienne miasteczko z koralowców, wpisane na listę UNESCO

• Spice tour – Wycieczka na plantacje przypraw

• Prison Island gdzie odwiedzimy żółwie giganty

• Snorekling na atolu Mnemba i odkrywanie podwodnego świata

• Eksploracja lokalnego życia i tradycji, odwiedzimy szkołę, lokalny targ, nocny „food market”

• Niezapomniany rejs o zachodzie słońca tradycyjną łodzią Dhow

• komfortowy hotel 4* z dostępem do błękitnej laguny i białej plaży to będzie nasz dom na wyspie