Mauritius Reunion 12 dni

Previous
Next
Grupa 6-8 osób Cena 1.000 PLN + 2.790 EUR + przelot
Grupa 9-12 osób Cena 1.000 PLN + 2590 EUR + przelot
Dziecko <11 lat Cena 1000 PLN + 1690 EUR + przelot

Dzień 1

Spotkanie na lotnisku, odprawa paszportowa, bagażowa i wylot z Warszawy na wyspę Reunion 

Dzień 2 ( -,-,-)

Przelot na Mauritius, transfer do hotelu, relaks i odpoczynek po podróży.

Dzień 3 ( Ś,L,-)

Relaks i odpoczynek na plażach Mauritiusa dla chętnych wycieczka. 

Dzień 4 (Ś ,-,-)

Wycieczka Skarby Południa (8:30 – 16:00)

Nasza podróż rozpocznie się od odwiedzenia plantacji herbaty Bois Cheri, gdzie będziemy mieli okazję zapoznać się z procesem uprawy herbaty oraz spróbować kilkunastu jej wyjątkowych smaków. W malowniczo położonej restauracji z widokiem na jezioro, przenikniemy się aromatem świeżo zaparzonej herbaty, czerpiąc radość z jej wyjątkowego smaku.

Następnie udajemy się do St. Aubin, gdzie poznamy sekrety produkcji jednego z najlepszych rumów na świecie. Przez proces wytwarzania tego trunku będziemy mogli zobaczyć, jak z naturalnych składników powstaje prawdziwa uczta dla podniebienia. Dodatkowo, odwiedzimy plantację wanilii, gdzie zgłębimy tajniki uprawy tej wyjątkowej rośliny.

Kolejnym punktem naszej wyprawy będzie Gris Gris – najbardziej na południe wysunięty punkt widokowy na wyspie. Tutaj, w otoczeniu powulkanicznych klifów, będziemy mogli podziwiać siłę oceanu, gdy fale uderzają o skaliste wybrzeże.

Następnie udamy się do Parku La Vanille, gdzie czekać będą na nas niezapomniane atrakcje. Będziemy mieli okazję karmić żółwie Olbrzymie, odkryć fascynujący świat motyli i owadów w jednej z największych prywatnych kolekcji na świecie, oraz poznać życie krokodyli na farmie znajdującej się w parku. Nie zabraknie także możliwości spróbowania dań przyrządzonych z mięsa krokodyla.

Na zakończenie dnia, aby odświeżyć się po intensywnych wrażeniach, zapraszamy do orzeźwiającej kąpieli pod wodospadem Rochester. Po pełnym przygód dniu, wrócimy do hotelu, nasyceni wspomnieniami niezwykłych zdarzeń.

Dzień 5 (Ś ,-,K)

Relaks i odpoczynek na plażach Mauritiusa dla chętnych wycieczka.

Dzień 6 (Ś ,-,-)

Wykwaterowanie z hotelu, przejazd na lotnisko i lot na Reunion . Zakwaterowanie w hotelu i odpoczynek przy basenie lub na plaży. 

Dzień 7 (Ś ,-,-)

Relaks i odpoczynek na plażach Reunion dla chętnych wycieczka.

Dzień 8 (Ś ,-,-)

Relaks i odpoczynek na plażach Reunion dla chętnych wycieczka..

Dzień 9 (Ś ,-,K)

Wycieczka VOLCANO

Rozpoczynamy naszą przygodę wcześnie rano, wyruszając z hotelu w kierunku klejnotu wyspy – Piton de la Fournaise. Jednakże, aby dotrzeć do tego wulkanu, konieczne jest przebycie drogi przez Bourg Murat i La Plaine des Cafres. Ta malownicza trasa zapewni nam niezwykłe kontrasty krajobrazów – od tropikalnej dżungli, aż po wysokogórskie pastwiska, które na końcu przekształcą się w otoczenie… jak z księżyca!

Na naszej drodze zatrzymamy się w punkcie widokowym „Nez de Boeuf”, gdzie będziemy mieli okazję podziwiać malownicze rozstępy rzeki „Rivière des Remparts”. Następnie dotrzemy do La Plaine des Sables, gdzie rozciąga się niesamowita, prawie nierealna panorama księżycowego krajobrazu. Z Pas de Bellecombe (2311 m n.p.m.) będziemy mogli podziwiać imponujący widok na Piton de la Fournaise.

Podczas powrotu zatrzymamy się w Bois Court, skąd roztacza się wspaniały widok na malowniczą wioskę Grand Bassin oraz jej przepiękny wodospad. Do tej otoczonej górami wioski można dotrzeć jedynie pieszo, co dodatkowo podkreśla jej wyjątkowy charakter.

W trakcie wycieczki odbędziemy także przerwę na tradycyjny kreolski obiad, a następnie odwiedzimy „la Saga du Rhum”, znajdującą się w sercu destylarni Isautier – najstarszej rodzinnej destylarni rumu na wyspie. W ciągu wizyty zapoznamy się z historią i procesem produkcji rumu, a na zakończenie skosztujemy różnych odmian tego trunku.

Po pełnym wrażeń dniu powrócimy do hotelu, obdarzeni wspomnieniami niezapomnianej podróży.

Dzień 10 (Ś ,-,K)

Relaks i odpoczynek na plażach Mauritiusa dla chętnych wycieczka. 

Dzień 11 (Ś ,-,K)

Relaks i odpoczynek na plażach Mauritiusa dla chętnych wycieczka. 

Dzień 12 (Ś ,-,K)

Wykwaterowanie z hotelu, przejazd na lotnisko. Wylot do Polski 

Cena zawiera:

Zakwaterowanie w hotelu 4* ( 4 noce ) na Mauritiusie

– Zakwaterowanie w hotelu   4* ( 6 nocy ) na Reunion

– Reunion – śniadania

– Mauritius – śniadania i kolacje 

– Obiad dzień 9

– Zwiedzanie wg programu dzień  4 i 9

– Bilety wstępów podczas zwiedzania 

– Wszystkie transfery na Mauritiusie i na Reunion

– Ubezpieczenie NNW, KL, bagaż

– Opiekę polskiego pilota 

– Zwiedzanie Mauritiusa z polskim przewodnikiem 

– Zwiedzanie Reunion z anglojęzycznym przewodnikiem

Cena nie zawiera:

Przelotu międzynarodowego na trasie Warszawa – Mauritius  Reunion — Warszawa koszt od 4500 PLN , dziecko od 3600 PLN

– Wyżywienia nie objęto programem

– dopłata do kolacji na Reunion 310 euro / osoby za 6 kolacji 

– Wycieczek dodatkowych 

– Napiwków ok 50 euro od osoby/ wyjazd

– Dopłata do pokoju jednoosobowego 950 euro

 

Proponowane wycieczki Reunion 

1. Salazie – 160 – 120 euro / osoby 

Wyprawa do Salazie (Wyjazd wcześnie rano z hotelu)

Nasz dzień rozpocznie się od fascynującej podróży na plantację wanilii w Saint-André, prowadzoną przez rodzinę Roulof, najstarszą na wyspie. Już od 100 lat zajmują się uprawą tej wyjątkowej orchidei, a ich wiedza i doświadczenie sprawią, że poznamy tajemnice produkcji wanilii.

Następnie udamy się w kierunku Salazie, najbardziej dostępnego kręgu wulkanicznego, który słynie z bujnej zieleni i imponujących wodospadów. Docierając do Hell-Bourg, uznawanego za „najpiękniejszą wioskę Francji”, zanurzymy się w malowniczym krajobrazie kreolskich domów otoczonych gęstą roślinnością. Te urocze domy, z charakterystycznymi werandami ozdobionymi bogatymi ornamentami, z pewnością przykuwają wzrok.

W trakcie podróży nie zapomnimy o odpoczynku i pełnej kulinarnych doznań przerwie na kreolski lunch w jednej z malowniczych wiosek.

Kolejnym punktem naszej wyprawy będzie wizyta w Maison Folio, typowym kreolskim domu z ogrodem w Hell-Bourg. Poznamy historię tego miejsca, które stanowi znakomitą ilustrację genialnej epoki kolonialnej XIX wieku. Właściciele oprowadzą nas po domu, ogrodzie, fontannie oraz pawilonie, dzieląc się z nami fascynującymi opowieściami.

Na zakończenie dnia zatrzymamy się w stolicy Saint-Denis, gdzie czeka na nas spacer po Le Barachois, oferujący widoki na morze i imponujące klify Littoral Road. Wokół tego miejsca odkryjemy fascynujące budynki, takie jak Prefektura i katedra, które stanowią ważne elementy architektoniczne tej malowniczej miejscowości.

2. Dzikie Południe 160-120 euro / osoby

Wyjazd wcześnie rano z hotelu

Nasz dzień rozpocznie się podróżą do regionu położonego pomiędzy morzem a wulkanem, wciąż kształtowanego przez erupcje wulkanu. Po dotarciu do Anse des Cascades, otoczonej przez dziką przyrodę, będziemy mieli okazję odkryć typowe krajobrazy południowego wybrzeża: majestatyczne klify, imponujące wodospady, bujne rośliny pnące i egzotyczne wacoa. Spacery po tej malowniczej okolicy dostarczą niezapomnianych wrażeń.

Następnie udajemy się do Le Grand Brule, aby zgłębić tajniki różnych strumieni lawy wulkanicznej. Podziwiając widoki na Pointe de la Table, będziemy mieli okazję odkryć kolejny rodzaj strumienia lawy, co zapewni nam niezwykłe doznania.

Po tak intensywnym eksplorowaniu okolicy czas na zasłużony odpoczynek i pyszny, typowo kreolski lunch.

Kolejnym punktem naszej wyprawy będzie wizyta w Jardin des Parfums et des Epices w Saint-Philippe – sanktuarium bogate w historię, otoczone ponadstuletnimi drzewami i rzadkimi gatunkami roślin. To magiczne miejsce zapewni nam chwilę zadumy i refleksji.

Kierując się w stronę wybrzeża w Saint-Joseph, a następnie do Cap Méchant, zanurzymy się w las Vacoa, skąd roztacza się imponujący widok na wybrzeże. Czarne bazaltowe skały kontrastują z błękitem morza, tworząc niezapomniane widoki.

Na zakończenie dnia zatrzymamy się przy potoku Grand Anse, gdzie otoczeni palmami kokosowymi będziemy mogli cieszyć się spokojem i rajską atmosferą plaży.

3. Cilaos 190 – 145 euro / osoby 

Wyjazd wcześnie rano z hotelu. Wyruszymy słynną drogą Cilaos, która słynie z 420 zakrętów, oferując niezwykłe wrażenia podczas podróży. Po dotarciu do Cilaos udamy się najpierw do punktu widokowego La Roche Merveilleuse, skąd będziemy mieli okazję podziwiać piękny, panoramiczny widok w zakresie 360°.

Następnie skierujemy się w kierunku Ilet à Cordes, malowniczo położonej wioski, która żyje dzięki uprawom soczewicy i winnicom. Zostaniemy serdecznie powitani przez lokalnego przewodnika, który opowie nam o życiu w tej odległej wiosce i pozwoli nam poznać jej tajniki.

Czas na zasłużony obiad w tej urokliwej wiosce, gdzie będziemy mogli spróbować lokalnych specjałów.

Następnie odwiedzimy Maison de la Broderie (dom haftu), gdzie będziemy mieli okazję zapoznać się z techniką ażurowej Cilaos. Haftujący starają się zachować i rozwijać tę sztukę, która pojawiła się w Cilaos pod koniec XIX wieku.

Na koniec naszej wyprawy zatrzymamy się na małym targu w Cilaos, gdzie będziemy mieli okazję zakupić tradycyjne produkty wyspy takie jak soczewica, dżemy, wino, rum, achardy, przyprawy i wiele innych.

Po bogatym wrażeniach dniu wrócimy do hotelu, pełni nowych doświadczeń i wspomnień.

4. Maido i rynek św. Pawła 160 -120 euro/ osoby 

Śniadanie w hotelu i wczesny wyjazd rano, aby rozpocząć fascynującą wyprawę. Przemierzymy 27 km, zmieniając poziom od morza do wysokości 2200 m!

Na drodze do Maido będziesz podziwiać malowniczą trasę, mijając urokliwe wioski, gęste lasy akacjowe i tamaryndowe, oraz strome klify. Punktem kulminacyjnym będzie niesamowity punkt widokowy w Maido, skąd rozpościera się widok na Mafate. Z tej perspektywy będziesz mógł spoglądać na 9000 hektarów dzikiej przyrody, gdzie żyje zaledwie 700 osób w 15 małych wioskach. Mafate jest prawdziwym rajem dla miłośników pieszych wędrówek, oferując ponad 1000 km szlaków turystycznych. Niezapomniany widok na najwyższy szczyt Oceanu Indyjskiego, Piton des Neiges, „szczyt śniegu”, dopełni Twoje wrażenia.

W drodze powrotnej zatrzymamy się na plantacji geranium, gdzie zapoznamy się z tradycyjnymi metodami produkcji i destylacji tego lokalnego składnika.

Następnie udajemy się na największy i najpiękniejszy rynek na wyspie a na nim targ – targ Świętego Pawła lub inny, w zależności od dnia tygodnia. Na targach można znaleźć szeroki wybór produktów typowych dla regionu Oceanu Indyjskiego, od lokalnych haftów po domowe kiełbaski i tradycyjne kapelusze. Odkryj aromaty przypraw i inne lokalne smaki, spacerując po zatłoczonych alejkach blisko morza.

Po zakupach czeka na nas lunch w renomowanej i znanej restauracji La Marmite, gdzie będziemy mieli okazję spróbować autentycznych kreolskich dań z bufetu „Marmite”.

Na koniec dnia udajemy się do Kélonia, ośrodka badawczego zajmującego się ochroną żółwi morskich. Misją tego ośrodka badań i odkryć żółwi morskich jest uwrażliwienie szerokiego grona odbiorców na ochronę żółwi morskich i ich środowiska mieszkalnego. Ośrodek prowadzi też sanktuarium – przyjmując potrzebujące ratunku i ranne, wskutek zanieczyszczenia lub przypadkowego połowu, żółwie. Będziemy mieli okazję zobaczyć żółwie morskie i dowiedzieć się więcej o ich ochronie i środowisku naturalnym. 

Po tak bogatym dniu wrócimy do hotelu, pełni wrażeń i nowych doświadczeń.

5. Przelot Helikopterem

Lot helikopterem na wyspę to najbardziej spektakularny sposób na odkrycie płaskorzeźb i kontrastów krajobrazów poprzez penetrację serca wąwozów, przelatujących wodospadów, wulkanów, wysokich gór i lagun.

W programie lot, na pokładzie panoramicznego helikoptera, miejsca niedostępne do zwiedzania i spacerów. Każdy helikopter zabiera maksymalnie 6 osób.

Przed lotem sprawdzana jest prognoza pogody na 15 minut przed wylotem. Na pokładzie zabronione są torby, natomiast zaleca się zabranie ze sobą okularów przeciwsłonecznych. Wymagany jest również paszport.

Oferowane są dwie opcje lotów:

 1. Opcja 1: 3 przeloty wokół + wulkan + laguna + wodospad East Waterfalls – trwająca 55 minut – cena  350€ osoba dorosła /  300€ dzieci poniżej 12 roku życia.
 2. Opcja 2: 3 przeloty wokół + wulkan + laguna – trwająca 45 minut – cena 310€ osoba dorosła i 265€ dla dzieci poniżej 12 roku życia.

Proponowane wycieczki Mauritius

1. Wycieczka Chamarel cena 125 euro od osoby 

Rozpoczniemy od odwiedzenia Ganga Talao, malowniczego jeziora powulkanicznego, które jest miejscem świętym dla religii hinduskiej. Zobaczymy tam najwyższe posągi bogów hinduskich na świecie, co będzie niezapomnianym doświadczeniem dla wszystkich miłośników historii i kultury.

Następnie przejedziemy przez park narodowy Black River Gorges, gdzie zatrzymamy się na punkcie widokowym, aby podziwiać malownicze krajobrazy oraz zakupić lokalne pamiątki w atrakcyjnych cenach. Po drodze odwiedzimy również fenomen geologiczny – Chamarel Ziemia 7 Kolorów, gdzie ziemia mieni się różnymi kolorami w otoczeniu bujnego lasu.

Nie może również zabraknąć wizyty przy najwyższym i najpiękniejszym wodospadzie na wyspie – Wodospadzie Chamarel. To magiczne miejsce, które zachwyci nas swoim pięknem i siłą natury.

Kolejnym punktem naszej wyprawy będzie destylarnia rumu Chamarel, gdzie poznamy proces wytwarzania wykwintnego rumu i będziemy mieli okazję skosztować tego wyjątkowego trunku. Na zakończenie, zatrzymamy się na punkcie widokowym, skąd będziemy mogli podziwiać zachodnie wybrzeże wyspy.

Na lunch wybierzemy się do lokalnej restauracji „Jak u Babci” lub Chamarel z widokiem na lagunę, gdzie będziemy mogli skosztować lokalnych specjałów.

2. Wycieczka Must See 2w1  cena 175 euro od osoby 

Nasza podróż rozpocznie się od odwiedzenia Chamarel Ziemia 7 Kolorów, gdzie będziemy mieli okazję podziwiać fenomenalne zjawisko geologiczne – ziemię, która mieni się siedmioma różnymi kolorami. Następnie udamy się do imponującego Wodospadu Chamarel, który zachwyci nas swoim majestatycznym pięknem. Z punktu widokowego w Chamarel będziemy mogli podziwiać malownicze widoki na zachodnie wybrzeże wyspy.

Kolejnym przystankiem będzie Punkt widokowy w Parku Narodowym na przełęcz czarnej rzeki, gdzie będziemy mieli okazję podziwiać piękno otaczającej przyrody i zakupić lokalne pamiątki na straganach.

Następnie udamy się do Ganga Talao, świętego jeziora powulkanicznego, które jest miejscem kultu religijnego dla hinduistów. To magiczne miejsce wzbogacone duchowością i pięknem przyrody.

Kontynuując naszą podróż, odwiedzimy plantację herbaty w Bois Cheri, gdzie będziemy mieli okazję degustować różnorodne smaki herbaty oraz wykwintnego rumu St Aubin pochodzącego z najstarszej destylarni na wyspie.

Na koniec, nasza wyprawa zakończy się w Parku La Vanille, gdzie będziemy mogli karmić żółwie Olbrzymie, zwiedzić jedną z największych prywatnych kolekcji motyli i owadów na świecie oraz korzystać z innych atrakcji na terenie parku.

3. Wycieczka po północnej części wyspy 125 euro od osoby 

Najpierw odwiedzimy Ogród Botaniczny Pamplemousses, najstarszy na południowej półkuli park botaniczny, który zajmuje imponujące 37 hektarów. To miejsce pełne egzotycznych roślin, kolorowych kwiatów i zadziwiającej przyrody, które z pewnością zachwycą nas swoim urokiem.

Następnie udamy się do stolicy Port Louis, gdzie odwiedzimy galerię handlową Caudan Water Front, słynną z butików, rzemieślniczych wyrobów i klimatycznych deptaków z parasolkami. Nie możemy też przegapić placu targowego, gdzie będziemy mogli zakupić świeże warzywa, owoce i pamiątki w atrakcyjnych cenach.

Kolejnym punktem naszej trasy będzie wizyta w ostatnim zachowanym forcie, skąd będziemy mieli okazję podziwiać piękny widok na całą stolicę. Następnie przeniesiemy się do Domu kolonialnego Labourdonnais, jednego z najpiękniejszych na wyspie, gdzie poczujemy się jak w czasach kolonialnej arystokracji i skosztujemy wykwintnego rumu.

Na koniec naszej wyprawy zatrzymamy się przy malowniczym kościółku Cap Malheureux, który położony jest w przepięknej scenerii z widokiem na północne wyspy Mauritiusa. To będzie prawdziwa uczta dla oczu i duszy!

4. Obserwacja/ Interakcja z Wielorybami 120 euro od osoby  

Obserwacja i interakcja z wielorybami to niezapomniane przeżycie, które czeka na nas w Tamarin Bay!

Nasza przygoda rozpocznie się wcześnie rano, gdy transfer z hotelu zabierze nas do malowniczej zatoki Tamarin Bay. Tam czekać będzie na nas motorówka, która zabierze nas w niezapomnianą podróż po wodach Mauritiusa.

Podczas wycieczki będziemy mieć okazję zobaczyć i nawet popływać z majestatycznymi kaszalotami, które są stałymi mieszkańcami wód Mauritiusa przez cały rok. Będziemy mogli obserwować je zarówno z łodzi, jak i spod wody, jeśli warunki na to pozwolą. To niezwykłe doświadczenie pozwoli nam zbliżyć się do tych niesamowitych stworzeń i podziwiać ich w ich naturalnym środowisku.

Po niezapomnianej interakcji z wielorybami wrócimy do Tamarin Bay, skąd  przejedziemy z powrotem do hotelu. To będzie poranek, który na zawsze pozostanie w naszej pamięci!

* Godzina rozpoczęcia zależy od lokalizacji hotelu

5. Interakcja z delfinami + wyspa Ile aux Benitiers cena 120 euro od osoby

Interakcja z delfinami i wizyta na wyspie Ile aux Benitiers to niezwykła wyprawa, która zapewni nam niezapomniane wspomnienia!

Rozpoczniemy naszą przygodę wcześnie rano przejazdem do zatoki Tamarin Bay lub Flic en Flac, skąd wyruszymy motorówką na spotkanie z delfinami.

Po przybyciu na wody oceanu będziemy mieć okazję nie tylko podziwiać delfiny w ich naturalnym środowisku, ale także zanurzyć się w wodzie i snurkować z nimi. To niezwykłe doświadczenie, które pozwoli nam poczuć się bliżej tych uroczych stworzeń.

Następnie popłyniemy w kierunku Crystal Rock & Aquarium, gdzie będziemy mogli cieszyć się snorkelingiem w otoczeniu kolorowych raf koralowych i fascynujących morskich stworzeń.

Po snorkelingu udamy się na wyspę Ile aux Benitiers, gdzie czekać będzie na nas pyszny lunch BBQ, obejmujący rybę, kurczaka, kiełbaski oraz różnorodne napoje. Po posiłku będziemy mieć czas wolny na relaks na dzikiej plaży i możliwość zakupu pamiątek, zanim powrócimy na łodzię.

Po pełnym wrażeń dniu na wodach Mauritiusa wrócimy do zatoki, skąd nasz transfer zabierze nas z powrotem do hotelu.

Godzina rozpoczęcia zależy od lokalizacji hotelu

6. Katamaran na 3 północne Wyspy cena 140 euro od osoby 

Wycieczka katamaranem po trzech północnych wyspach to niezapomniana podróż po rajskich wodach Mauritiusa!

Rozpoczniemy naszą wyprawę wcześnie rano, przejazdem z hotelu zabierze nas do urokliwej miejscowości Grand Baie, skąd wyruszymy na wycieczkę katamaranem.

Podczas rejsu będziemy mieli okazję opłynąć malowniczą wyspę Coin de Mire, gdzie będziemy mogli podziwiać jej piękne wybrzeża i otaczające ją błękitne wody Oceanu Indyjskiego.

Następnie zatrzymamy się na Wyspie Flat lub na Gabriel Island, gdzie czekać będzie na nas pyszny lunch BBQ serwowany na pokładzie katamarana. To doskonała okazja, aby delektować się lokalnymi specjałami, podziwiając jednocześnie bajeczne widoki otaczających nas wysp.

Podczas podróży będziemy mieli również okazję delektować się napojami i drinkami, słuchając relaksującej muzyki w tle. Możliwy będzie również snorkeling wzdłuż wybrzeża wysp, gdzie będziemy mogli odkrywać podwodny świat raf koralowych i kolorowych ryb.

Po pełnym wrażeń dniu na wodach Mauritiusa wrócimy do Grand Baie, skąd nasz transfer zabierze nas z powrotem do hotelu. To będzie dzień pełen przygód, relaksu i niezapomnianych chwil na morzu!

Godzina rozpoczęcia zależy od lokalizacji hotelu

7. Adventure Day

Dzień pełen przygód i emocji czeka na nas podczas wyprawy „Adventure Day”!

Naszą pierwszą atrakcją będzie lot hydroplanem nad górą Le Morne, która jest światowym dziedzictwem UNESCO. Podczas lotu będziemy mieli okazję podziwiać niesamowitą iluzję podwodnego wodospadu, jedno z najbardziej oszałamiających zjawisk przyrodniczych na świecie. ( Waga pasażera nie może przekroczyć 100 kg).

Następnie zatrzymamy się przy jednej z najpiękniejszych plaż na wyspie – Le Morne, gdzie będziemy mogli nacieszyć się relaksem i kąpielą w krystalicznie czystych wodach Oceanu Indyjskiego.

Po odprężającym czasie na plaży udamy się do Chateau Bel Ombre, gdzie znajduje się urokliwy dom kolonialny otoczony francuskimi ogrodami i z widokiem na polem golfowe. To idealne miejsce, aby poczuć ducha minionych epok i delektować się przepięknymi widokami.

Naszą podróż zakończymy na Maconde View Point, który słynie z jednego z najpiękniejszych zakrętów na świecie. Będziemy mieli okazję podziwiać niesamowite widoki na malowniczą drodze wzdłuż wybrzeża wybrzeżną, co z pewnością zapadnie nam w pamięć na długo.

Cena 250 euro – 15 minut lot + transfer 

8. Lot Helikopterem

Transfer z hotelu – płatny osobno

Lot Helikopterem nad wyspą: do wyboru jedna z dwóch opcji lotów, które oferują różni przewoźnicy.

 1. Pierwsza opcja to przelot z północy wyspy, trwający około 45 minut i kosztujący 350 euro za osobę. Ten lot jest współdzielony, co oznacza, że będziemy w powietrzu razem z innymi pasażerami. Podczas tego lotu będziemy mieli okazję podziwiać niesamowite widoki Mauritiusa, w tym również iluzję podwodnego wodospadu.
 1. Drugą opcją jest lot prywatny dla dwóch osób, który rozpoczyna się na lotnisku i trwa 45 minut, lub na plantacji herbaty i trwa 30 minut. Ta opcja również kosztuje 350 euro za osobę, przy czym lot jest prywatny, co oznacza, że będziemy mieli helikopter tylko dla siebie i naszego towarzysza podróży. Podczas tego lotu będziemy mieli okazję podziwiać zarówno iluzję podwodnego wodospadu, jak i inne malownicze atrakcje Mauritiusa.

10. Big Game Fishing

Wędkowanie na wielkie ryby to emocjonujące doświadczenie, które pozwala poznać bogactwo wód Mauritiusa.

Po transferze z hotelu, będziemy mieli możliwość wyboru kilkugodzinnej lub całodniowej wyprawy wędkarskiej.

Podczas wyprawy będziemy mieć okazję złowić różnorodne gatunki ryb, takie jak tuńczyki, marliny i wiele innych. Na łodzi może być maksymalnie 4 osoby, co zapewni komfortową i kameralną atmosferę.

Ceny za udział w tej wyprawie zależą od miejsca pobytu oraz ilości godzin połowu i wahają się od 350 do 800 euro.

MAURITIUS

GŁÓWNE ATRAKCJE WYJAZDU

 • udamy się z wizytą na plantację herbaty Bois Cheri

 • odwiedzimy XVIII-wieczny ogród Pamplemousses

 • zrobimy egzotyczne zakupy w Grand Baie

 • wstąpimy również do muzeum Sugar World na degustacje cukru i rumu

 • odkryjemy cud natury w Chamarel, gdzie zobaczymy Seven Colour Earth

 • odwiedzimy jezioro Grand Bassin zwany Ganges of Mauritius

 • wypoczniemy na pięknych plażach

 • zobaczymy wulkany Reunion