Aby zarezerwować swoje miejsce na tej wyprawie, wypełnij formularz zgłoszeniowy. Po jego przesłaniu otrzymasz link do dokonania płatności zaliczki w wysokości 1000 PLN . Pamiętaj, że na uregulowanie zaliczki masz 6 dni.
Dzień 1 / 09/11/2024
Spotkanie na lotnisku Chopina o godz. 12.00. odprawa. Wylot z Polski o godz. 15.00
Dzień 2 / 10/11/2024 (-,-,-)
Ubud
Przylot na Bali o godz. 16.35. Odprawa graniczna, zakup wiz i transfer do hotelu w Ubud. Po wylądowaniu na lotnisku grupa zostanie przywitana w na lotnisku. Następnie klimatyzowanym samochodem przejedziemy do hotelu znajdującego się w niewielkim mieście Ubud, znanego jako centrum lokalnej sztuki i kultury. W zależności od godziny przylotu dzień spędzimy na relaksie i aklimatyzacji. Trudno powiedzieć, że było się na Bali, jeśli nie było się w Ubud. Niewielkie miasteczko, położone w centrum wyspy, stanowi jej kulturalną i artystyczną stolicę. Dziesiątki małych galerii ze sztuką, kafejek z organiczną kawą i zdrowym jedzeniem, centra jogi i medytacji, labirynty małych uliczek wypełnionych straganami, i lokalnymi sklepikami – to wszystko sprawia, że Ubud ma niepowtarzalny charakter i warto się tu zatrzymać na dłużej. Tego dnia czeka Was powitalna kolacja i oficjalne rozpoczęcie warsztatów. Nocleg w Ubud. Kolacja w hotelu lub restauracji w Ubud około godz. 21.00.
Dzień 3 / 11/11/2024 (Ś,- ,K )
Ubud
Dzień wolny na relaks przy basenie do południa lub spacer po okolicy.
Pozostałe osoby, które zamówiły wycieczkę, wyjeżdżają z hotelu około godz. 10.00 rano do balijskiej huśtawki + plantacji kawy Luwak. Lunch będzie w drodze.
Rozpoczęcie warsztatów: 16-19 warsztatów
Kolacja w powitalna hotelu
Koszt wycieczki to 60 USD (cena obejmuje: lunch, bilety wstępu, transport, przewodnika) cena nie obejmuje wypożyczenia sukienki na huśtawce dla zainteresowanych, koszt wynosi około 100 000 IDR
Dzień 4/ 12/11/2024 (Ś,-,-)
Ubud
Całodniowa wycieczka do tarasów ryżowych Jatiluwih + świątynia Ulun Danu Beratan + świątynia Tanah Lot. Lunch w formie bufetu na tarasach ryżowych. Poranne śniadanie i wczesny wyjazd na północ wyspy. Zatrzymamy się przy Twin lake, a następnie udamy się przeze dżunglę do ukrytych w lesie wodospadów. Po 40 min marszu czeka nagroda, czyli widok przepięknych kaskad ukrytych w zieleni dżungli.
Potem aktywnie spędzimy czas, podziwiając największe tarasy ryżowe na Bali, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jabluwih to najbardziej spektakularne tarasy ryżowe na Bali. Odwiedzimy również świątynię Ulun Danu Beratan, która uznawana jest za najbardziej fotografowaną świątynię na wyspie i z pewnością jest jednym z charakterystycznych obrazów Bali znanych z widokówek.
Po lunchu udamy się do świątyni Tanah Lot, gdzie będziemy podziwiać zachód słońca. Kolacja po powrocie na własną rękę w mieście lub w hotelu.
Koszt wycieczki:70 USD (cena obejmuje: lunch, bilety wstępu, transport, przewodnika)
Dzień 5/ 13/11/2024 (Ś,-,-)
UBUD – Zwiedzanie w cenie Ubud, Rabing na rzece Ayung extra płatne (Ś,-,-)
Rano zjemy smaczne śniadanie i wyruszymy po wspaniałą przygodę. Udamy się na spacer po Monkey Forest oraz do parku motyli. Przejedziemy się uliczkami Ubud, odwiedzimy słynny UBUD market, gdzie można zakupić pamiątki. Następnie pójdziemy w stronę Pałacu Królewskiego w Ubud, gdzie do dziś mieszka rodzina królewska. Cześć pałacu udostępniona jest zwiedzającym.
Dla chętnych: dodatkowo płatny rafing. Przeżyjemy jedną z najlepszych atrakcji przygodowych oferowanych na wyspie. Spływ rzeką Ayung płynącą wśród bujnej roślinności lasów deszczowych. Kaskady, wodospady i meandry rzeki dostarczą niezapomnianych wrażeń, a chłód wody pozwoli nacieszyć się czystym rześkim klimatem i aktywnie wypocząć.
Po spływie będzie możliwość przebrania się i odświeżenia. Na Rafingu jest przewidziany lunch (w cenie). Nocleg w hotelu w Ubud. Po południu czas na warsztaty.
Koszt raftingu 50 USD (cena obejmuje: lunch, bilety wstępu, rafting, transport i przewodnika)
Dzień 6 / 14/11/2024 (Ś, L, K)
Candidasa przejazd do Candidasa
Rano po śniadaniu wymeldowanie i wyruszymy na całodzienne zwiedzanie okolicy. Rozpoczniemy od wizyty w świątyni Tirta Empul, uważanej za jedną z najważniejszych świątyń na wyspie. Słynie ze źródła wody o mocy oczyszczającej. Następnie odwiedzimy największy na wyspie kompleks świątynny: Besakish Temple to świątynia hinduistyczna w miejscowości Besakih na zboczu najwyższego na Bali wulkanu Gumung Agung, we wschodniej części indonezyjskiej wyspy Bali. Nazywana świątynia Matką. Po zwiedzaniu lunch zjemy w Mahagiri Restaurant z pięknym widokiem na tarasy ryżowe. Przejazd do hotelu. Nocleg w Puri bagus Candidasa.
Dzień 7 / 15/11/2024 (Ś,-,K)
Candidasa
Dzień wolny na opalanie. Lunch we własnym zakresie.
16-19 warsztaty
Kolacja w hotelu lub w mieście.
Dzień 8 / 16/11/2024 (Ś,-,K)
Candidasa
Dzień wolny na odpoczynek i relaks przy basenie
16-19 warsztaty
Kolacja w hotelu.
Dzień 9 / 17/11/2024 (Ś,-,K)
Candidasa
Tego dnia ( dla chętnych ) odwiedźmy perełki architektoniczne Tirta Gangga. Niezwykły kompleks basenów i ogrodów. Następnie udamy się do Pura Lemuyang Temple, słynącą z charakterystycznych balijskich wrot. To tutaj rozpościera się niezwykły widok na wulkan Agung. Na koniec odwiedzimy przepiękną Virgin beach. Przejazd do hotelu. Nocleg w hotelu.
Koszt wycieczki to 45 USD (cena obejmuje: bilety wstępu, transport i przewodnika)
Dzień 10 / 18/11/2024 (Ś,-,K)
Candidasa
Dzień wolny na opalanie. Obiad we własnym zakresie.
16-19 warsztaty
Kolacja w hotelu.
Dzień 11 / 19/11/2024 (Ś,-,K)
Candidasa
Dzień wolny na opalanie. Obiad we własnym zakresie.
15-18 warsztaty
Kolacja pożegnalna w stylu balijskim 20:00 z muzyką i pokazem w hotelu.
Dzień 12 / 20/11/2024
Wymeldowanie – ok. 12.00
Wyjazd na lotnisko ok. 13:00
Wylot do Polski o 18.00
Przylot do Warszawy 06.35 – 21 listopada
Kochani, w końcu możemy się z Wami podzielić programem naszych warsztatów na Bali z Aidą Kosojan-Przybysz, Beatą Sadowską i Pawłem Kunachowiczem. Mamy dwa turnusy.
Wiele osób wie, że chciałoby coś zmienić. Wie, że tu, gdzie są, to nie jest ich miejsce, ale nie potrafią opowiedzieć o tym, co by chcieli i na co to zmienić/zamienić. Będziemy szukać celu, pomysłu na siebie i sprawdzać, czym jest nasz talent.
Oswoimy dobre wybieranie. Zastanowimy się, jak – pod presją – radzić sobie z koniecznością podejmowania decyzji. Mądry wybór jest kluczem do zmiany. Musimy się nauczyć korzystać z tego klucza. Jak każdy wielki projekt, zmiana wymaga dobrej strategii. Bez mapy zmiany ugrzęźniemy na bezdrożu zaraz po starcie. Będziemy szukać i projektować plan. Nasz plan, w którym znajdą się niebezpieczeństwa i sposób na radzenie sobie z nimi.
Aida Kosojan – Przybysz: Tańcząca/y z cieniami. A może… walcząca/y z cieniami ?
Z cieniami własnych lęków i niepokoju. Kim jest twój cień ? Prześladowcą?
A może to Anioł Stróż ? Jak to jest być cieniem samego siebie? Po jakiej drabinie wrócić do siebie?
Być może nie zdajesz sobie sprawy, że czasami jesteś schowana/y w cieniu drzewa genealogicznego od palących promieni i spalających cię spojrzeń. Kto czuwa nad twoim bezpieczeństwem? Konfrontacja z własnym cieniem.
Beata Sadowska : Wyjdź z cienia. Zacznij oddychać pełną piersią. Stań przy sobie. Mów o sobie dobrze.
Byłaś grzeczną dziewczynką/grzecznym chłopcem jako dziecko? Zostało ci to do dziś? Zdarza ci się zdradzać siebie, bo „nie wypada” zrobić inaczej, bo „co ludzie pomyślą”? Chwytasz za miecz, żeby bronić innych, a sam/a pozostajesz bezbronna/y? Pomożesz każdemu kosztem siebie? Wyjdź z cienia! Stań przy sobie, powiedz o swoich potrzebach, postaw granicę, powiedz „nie”, jeśli „tak” jest przeciwko tobie. Nikt nie zna cię tak dobrze jak ty sam/a. Zadbaj o siebie. Z czułością. Przyjaźnią. Miłością. Bądź dla siebie dobra/y i mów o sobie dobrze.
Beata będzie też z Wami robiła rytuały tybetańskie i sesje oddechowo-relaksacyjne.
Paweł Kunachowicz : Nie bój się własnego cienia. Odważ się na zmianę.
ZMIANA: o wybieraniu i poszukiwaniu swojej drogi
O czym będą te warsztaty?
O sloganie „możesz być, kim tylko zechcesz”.
O rodzicach, którzy chcą, żeby ich dzieci wybierały to, co się opłaca, a nie to, co ich cieszy.
O prestiżu, który jest złym doradcą przy wybieraniu.
O potrzebie szukania swojej ścieżki.
O wywieraniu wrażenia zamiast szukaniu sensu.
O chodzeniu za tłumem i nieznajdowaniu skarbu.
O dobrym wykształceniu i dobrej szkole, która nijak nie pomaga w tym, by znaleźć to, co się lubi.
O braku kontaktu ze swoimi pragnieniami.
O siedzeniu w kurniku i wyobrażaniu sobie, że jest się latającym w górach orłem.
O tym, żeby wreszcie zacząć
——————————————————————————————————————-
Prowadzący :
Beata Sadowska, Co-Founder Mentalist: Dziennikarka z ponad 25 letnim doświadczeniem. Prowadziła programy w TVN, TVP2, MTV, telewizji POLSAT, radiu ZET. Pisała dla magazynów: Elle, Twój Styl, VIVA!, Gala, Machina, FILM. Autorka czterech książek. Stanęła na mecie 15 maratonów i kilku triathlonów. Mama 2 synów.
Adia Kosojan – Przybysz : Ormianka z Gruzji. Dorastała w domu pełnym mistyki. Dar jasnowidzenia odziedziczyła po babciach. Podczas studiów w Kijowie Aida poznała swojego męża, z którym przyjechała do Polski, gdzie mieszka do dziś. Aida skończyła studia, ale i tak nie była w stanie uciec od daru jasnowidzenia. Mówi o sobie, że nie jest wyrocznią, tylko wskazówką i przekaźnikiem. Wybór zawsze należy do nas. Aida jest szczęśliwą mamą dwóch córek. Spokój odnajduje w muzyce. Nagrała kilka płyt.
Paweł Kunachowicz: międzynarodowy, certyfikowany przewodnik wysokogórski IFMGA i instruktor narciarstwa alpejskiego, który budzi się co rano z widokiem na Mt Blanc. Był radcą prawnym, ale zamienił kancelarię na alpejskie szczyty. Jest tatą dwóch synów i współautorem książki „I jak tu nie podróżować (z dzieckiem)”. W górach działa zawodowo od ponad 20-tu lat. Zjechał na nartach ze szczytu Denali na Alasce, z Mustagh Ata w Chinach (7546 m) i przebiegł UTMB – ultra maraton wokół Mt Blanc (170km). Więcej o Pawle: www.kunachowicz.com
Cena zawiera:
Cena nie zawiera:
Dzień 1
Warszawa – New Delhi
Okęcie w Warszawie. Wylot do Indii. Kierunek New Delhi.
Dzień 2
New Delhi (-,-,D)
Przylot do Delhi. Rano, odprawa paszportowo-wizowa, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, krótki wypoczynek. Wyjazd na zwiedzanie miasta m.in.: meczetu Jama Masjid, Red Fort, Monti Chowk, CP. Obiad w czasie zwiedzania w Old Delhi. Wieczorem wizyta w Bangla Sahib Gurudwara, gdzie spędzimy relaksujący czas w sikhijskiej świątyni. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
Dzień 3
New Delhi – Jaisalmer ( B,-,-)
Wykwaterowanie z hotelu, dalsze zwiedzanie – New Delhi: Qutab Minar, Lotus Temple. Lunch, przejście na dworzec Old Delhi, nocny klimatyzowany, sypialny pociąg do Jaisalmer. Wyjazd z Delhi 17.35 Nocleg w pociągu.
Dzień 4
Jaisalmer
Przyjazd do Jaisalmer ok. 11.55. Transfer po południu ze stacji kolejowej Jaisalmer do hotelu.
Po zameldowaniu udamy się do Fortu Jaisalmer, zobaczymy piękne Haveli wyrzeźbione jak koronka w złotym piaskowcu, świątynie Jain, świątynię Laxmi i świątynie nad jeziorem. Będzie czas wolny na zakupy. Nocleg.
Dzień 5
Jaisalmer Safarii – noc na pustyni Thar ( B,-,D)
Dziś po śniadaniu wyruszymy w stronę pustyni. Przed nami dzień i noc na pustyni Thar. Około godziny 10.00 wyruszymy na pustynię samochodami terenowymi, gdzie rozpoczniemy safari na wielbłądach (jazda ok. 1,5 godziny). Nasza karawana odwiedzi pobliską pustynną wioskę. Po dotarciu do miejsca noclegu zjemy przygotowany dla nas obiad połączony z ogniskiem i występami Cyganów z Radżastanu. Przy akompaniamencie tradycyjnych cygańskich instrumentów i śpiewu będziemy się dobrze bawić. Nocleg na pustyni w wygodnych namiotach pod rozgwieżdżonym niebem.
Dzień 6
Jaisalmer – Jodhpur ( B,-,-)
Rano zjemy śniadanie i pojedziemy do kolejnego miasta Jodhpur (przejazd około 5h). Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny i nocleg w Jodhpur.
Dzień 7
Jodhpur ( B, -,-)
Przed nami kolejny ekscytujący dzień w mieście, w którym mieszka rodzina Maharajy. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od spaceru po Chandi Chowk, następnie zwiedzimy Wieżę Zegarową, Pałac Maharadży, Pałac Umaid Bhavan – gdzie znajduje się najdroższy hotel 5* w Indiach. Odwiedzimy największy pałac w Indiach, w którym do dziś mieszka rodzina Maharajów. Jodhpur zachwyci nas nie tylko wspaniałymi zabytkami i ulicznym życiem, ale także wspaniałą tradycją i gościnnością. W Blue City zatrzymamy się u naszych długoletnich przyjaciół rodziny Jainów. Nasza gospodyni Nisha przygotuje dla nas pyszne wegetariańskie przysmaki i opowie o tradycjach i zwyczajach indyjskich rodzin. Noc spędzimy w komfortowym hotelu prowadzonym przez Nishę i jej córkę.
Dzień 8
Jodhpur (B,-,-)
Po śniadaniu kontynuuj zwiedzanie miasta. Fort Jodhpur to jeden z największych w Radżastanie, następnie Ogród Manjori, w którym znajdują się ruiny letniej rezydencji żon Maharadży, świątynia Ganesha oraz grobowce przodków rodziny królewskiej. Pojedziemy również do obecnego miejsca kremacji rodziny Maharajów. Po południu będziesz miał okazję spotkać się z lokalną wróżką ( dodatkowo płatne ), która powie Ci prawdę, czyli twarzą w twarz z astrologiem. Nocleg
Dzień 9
Jodhpur – Pushkar ( B,-,-)
Dziś po śniadaniu opuszczamy Jodhpur i wczesnym rankiem jedziemy do Ajmeru, a następnie do świętej wioski Pushkar. (przejazd ok. 5h). Zameldujemy się w hotelu i odpoczniemy po podróży. To wyjątkowo klimatyczne miejsce, w którym warto wybrać się na spacer uliczkami centrum wsi i zrobić kolorowe zakupy. Pushkar to ośrodek pełen lokalnego folkloru, pełen hippisów, joginów i wolności. Wieczorem dla chętnych krótki trekking na pobliskie wzgórze, gdzie jest świątynia żony Brahmy. Na wzgórzu żegnamy dzień o zachodzie słońca przy dźwiękach rytualnej muzyki indyjskiej. Powrót do hotelu na obiad i nocleg.
Dzień 10
Pushkar – Jaipur ( B, -,-)
Po śniadaniu czas na zwiedzanie świętego jeziora Ghat, jedynej świątyni Brahmy w Indiach, starej świątyni Rangji. Spacer wśród setek pielgrzymów, którzy codziennie przybywają do ponad 600 świątyń zbudowanych w tej małej wiosce, jest niezapomnianym przeżyciem. To jedyne miejsce w Indiach, gdzie na każdym kroku jest mistyczne i magiczne.
Wyjazd do Jaipuru ok. 11.00 (trasa ok. 3 godz.). Zjemy lunch w Jaipur. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od najstarszego obserwatorium astrologicznego w Indiach i zatrzymamy się przy symbolu Różowego Miasta Jaipur Hava Mahal (Wieża Wiatru). Zameldowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
Dzień 11
Jaipur – Fatehpur Sikri – Agra ( B,-,-)
Po wczesnym śniadaniu pojedziemy do ufortyfikowanego Fortu Amber. Po drodze zatrzymamy się, aby podziwiać Pałac na Wodzie, letnią rezydencję maharadży Jaipuru. Następnie udamy się do części starego miasta Jaipur, gdzie oprócz zabytków można chłonąć i obserwować gwar ulicy, lokalnych handlarzy oraz pracę drobnych rzemieślników. Zjemy lunch, a potem wyruszymy do Agry. W drodze do kolejnego wspaniałego miasta odwiedzimy Fatehpur Sikri, starą, zapomnianą stolicę imperium króla Akbara, gdzie zachowały się pałace i części rezydencji królewskich. Nocleg w Agrze.
Dzień 12
Agra – Delhi ( B,-,-,)
Obudzimy się wcześnie rano, aby jak najwcześniej dotrzeć do Taj Mahal, monumentalnego cudu świata. Wczesnym rankiem pomnik, oświetlony wschodzącym słońcem, prezentuje się najwspanialej. Biały marmur zmienia swoje odcienie i kolory w różnych porach dnia. Tutaj poznasz historię tego wyjątkowego Cudu Świata. Cudowny pomnik miłości, za który zapłacił niejeden człowiek. Wrócimy do hotelu na śniadanie, Przed wyjazdem do Delhi odwiedzimy jeszcze Fort Agra, z które rozciąga się niezwykły widok na Taj Mahal. Następnie wyruszymy w drogę powrotną do Delhi (trasa 4h). Ostatnią noc spędzimy w Delhi.
Dzień 13
Delhi (B,-,-)
W zależności od godziny odlotu zjemy śniadanie i wyjedziemy na lotnisko w Delhi. Wyjazd do Polski
– biletu lotniczego na trasie Warszawa- Delhi – Warszawa od. 2000 zł
– opłaty za aparaty i kamery we wszystkich zabytkach jeśli wymagane
– wyżywienia ok. 10 – 15$ dziennie nie objętego w programie.
– napiwków ( ok. 30$) płatne na miejscu