ZANZIBAR 10 DNI

1.000 PLN + 1.490 USD + przelot

Dzień 1 – WYLOT Z POLSKI

Spotkanie grupy z przedstawicielem biura i pilotem na lotnisku. Odprawa bagażowo-paszportowa. Wylot z Polski z lotniska F. Chopina w Warszawie. Szczegóły lotu podamy w oddzielnych informacjach.

Dzień 2 – ZANZIBAR (-,-,-)

Przylot na Zanzibar. Po wylądowaniu transfer do hotelu. Zameldowanie w hotelu, odpoczynek po podróży, czas na odświeżenie i relaks. Spotkanie organizacyjne i ustalenie aktywności na najbliższe dni. Dzisiejszego dnia dla chętnych możliwość skorzystania ze sportów wodnych i rowerowa wycieczka po okolicy. Czas wolny na relaks na plaży i przy basenie lub spacer po okolicy. Lunch we własnym zakresie. Kolacja, nocleg w hotelu.

Dzień 3 – Całodniowa wycieczka do Stone Town (Ś,O,-)

Po porannym śniadaniu pojedziemy na całodniową wycieczkę po wyspie. Pierwszym przystankiem będzie lokalna szkoła. Odwiedzimy uczące się w niej dzieci i dowiemy się jak wygląda edukacja na wyspie. Kolejnym miejscem będzie plantacja przypraw, z produkcji których Zanzibar słynie. Zobaczymy dojrzewające w słońcu ziarna kawy, kardamonu, pieprzu, dotkniemy świeżej kory cynamonu.

Będzie to na pewno bogata w zapachy i kolory wycieczka. Po tych wrażeniach przejedziemy do najstarszej części wyspy, miasteczka Stone Town (Kamienne miasto), które jest wizytówką Zanzibaru. Zabłądzimy w labiryncie uliczek pełnych lokalnych sklepików z pamiątkami, rękodziełem, kawiarenek oraz fascynujących budynków zbudowanych z koralowca. Domki powstały za czasów arabskich i kolonialnych i zostały wpisane z całym miasteczkiem na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Odwiedzimy lokalny targ, gdzie będziemy mogły kupić owoce i przyprawy. Charakterystyczne i niezwykle dekoracyjne są słynne rzeźbione drzwi, które zdobią tutejsze budynki. Ciekawostką jest to, że na Zanzibarze urodził się Freddie Mercury i tu można odwiedzić jego dom. Poznamy historię House of Wonders – domu cudów, wybudowanego przez Sułtana w XIX, Stary Fort i ogrody Forodhani. W przerwie pomiędzy zwiedzaniem kolejnych miejsc zjemy lunch, a tuż po nim popłyniemy w rejs na Prison Island ok. 20 min od miasteczka. Aktualnie mieszkają tam ogromne żółwie Aldabry sprowadzone z Seszeli w XX w. Te giganty osiągają wagę nawet 400kg i mają nawet 250 lat. Po powrocie z Prison Island udamy się na zakupy lub usiądziemy w jednej z klimatycznych knajpek napić się kawy lub herbaty. Po zachodzie słońca rozpocznie się nocny „food market”, na którym będziemy mogły spróbować lokalnych potraw. Wieczorem pełni wrażeń powrócimy do hotelu. Lunch we własnym zakresie. Kolacja w hotelu lub w Stone Town.

Dzień 4 – RELAKS (Ś,-,-)

Dzisiejszy dzień jest całkowicie wolny od atrakcji. Czas na błogi odpoczynek i lenistwo przy basenie lub w morskich wodach. Późnym popołudniem zabierzemy Was do restauracji Zanzibar Sunrise at Bands na wieczór z muzyką na żywo i drinka (wieczór w zależności od programu występów live). Lunch we własnym zakresie. Kolacja, nocleg w hotelu.

Dzień 5 – ATOL MNEMBA, BBQ z owoców morza (Ś,O,+)

Po wczesnym śniadaniu wyjedziemy na cudowną, całodniową wycieczkę w głąb błękitnego oceanu.  Udamy się w kierunku plaży Muyuni i tam łodzią popłyniemy w kierunku wyspy Mnemby. Jest to niewielka prywatna wyspa, na którą nie można wejść, ale wokół niej rozpościera się atol. gdzie mamy możliwość snorkowania, relaksu, obserwacji rafy i zrobienia przepięknych zdjęć. Można też często spotkać delfiny. Gdy nacieszymy się kąpielą zapraszamy Was na specjalnie dla nas przygotowany lunch w formie BBQ z owoców morza i ryb. Powrót do hotelu ok 16.00-17.00. odpoczynek, nocleg.

 

Dzień 6 – RELAKS W MATEMWE   (Ś,-,-)

Po śniadaniu czas wolny i błogi chwile na plaży. Dla chętnych zorganizujemy wycieczkę na zachodnią część wyspy na Blue Safari. To dzień spędzony na eksplorowaniu morskiego życia, snorkeling i pływanie w turkusowych wodach oceanu. Będzie też specjalnie dla nas przygotowany lunch w formie BBQ z owoców morza i poczęstunek z tropikalnych, przesłodkich owoców : ananasów, bananów, arbuzów. Najsłodsze owoce na świecie ! Kolacja, nocleg w hotelu.

Dzień 7 – JOZANI FOREST, PLAŻA PAJE I THE ROCK  (Ś,O,-)

Po śniadaniu kolejna wycieczka po wyspie. Na początek odwiedzimy Park Jozani. To rezerwat przyrody będący częścią Parku Narodowego Jozani Chwaka Bay i stanowi jeden z ostatnich lasów deszczowych w Afryce Wschodniej, który pozostał w swojej naturalnej formie. Jozani Forest jest domem dla aż 40 gatunków ptaków i 50 gatunków motyli, które znajdują schronienie wśród tropikalnych drzew – ogromnych baobabów, fikusów oraz namorzyn. Bez wątpienia największą atrakcją parku są małpy Red Colobus. Tych baraszkujących pomiędzy gałęziami drzew małp nie spotka się nigdzie indziej na świecie. Na terenie rezerwatu żyją także ledwo zauważalne w koronach drzew małpy błękitne. Na lunch udamy się do restauracji Upendo z widokiem na sławną na wyspie restaurację „The Rock” położoną na skale. Restauracja The Rock zbudowana jest na niewielkiej wyspie koralowej i jest to prawdopodobnie jedyna taka restauracja na świecie. W czasie odpływu można dotrzeć do niej na pieszo, z nadejściem przypływu konieczne jest skorzystanie z łodzi. Otwarta w 2012 roku The Rock zyskała już międzynarodową renomę i jest celem podróży większości osób przybywających na wyspę. Odwiedzimy również plażę w Paje raj dla kitesurferów. Paje – miejscowość w południowo-wschodniej części Zanzibaru słynie z najpiękniejszych kolorów oceanu na wyspie. Jest to ulubione miejsce dla miłośników kitserfingu ze względu na idealne wiatry wiejące przez 8 miesięcy w roku. Kolorowe stroje Masajów spacerujących po plaży w połączeniu błękitem nieba, turkusem oceanu i kolorowymi żaglami na zawsze pozostają w pamięci i na fotografiach. Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg w hotelu.

Dzień 8 – RELAKS W MATEMWE (Ś,-,-)

Po śniadaniu czas wolny i relaks w hotelu. Dziś odpoczywamy i opalamy się. Po wczorajszych atrakcjach przyda się czas na poczytanie książki i relaks w basenie. Po południu proponujemy dla chętnych rejs tradycyjną łodzią Dhow o zachodzie słońca. Będzie możliwość skorzystania z dodatkowych atrakcji hotelu i okolicy. Lunch we własnym zakresie.

Dzień 9 – RELAKS W MATEMWE (Ś,-,-)

Kolejny dzień przeznaczymy na relaks. Dla chętnych osób zorganizujemy wycieczkę na północny koniec wyspy do Nungwi, gdzie znajdują się naturalne baseny z żółwiami morskimi. Będzie możliwość kąpieli z tymi sympatycznymi zwierzętami.(bilet wstępu 10USD). Lunch we własnym zakresie.

Dzień 10 – RELAKS, POWRÓT (Ś,-,-)

Po śniadaniu czas na pakowanie i przygotowania do powrotu. W zależności od godzin wylotu wymeldowanie z hotelu oraz transfer na lotnisko skąd wylecimy do kraju. Zakończenie programu. Wylot do Polski

Cena zawiera:

 • zakwaterowanie 9 nocy w hotelu 4* w pokojach 2-osobowych (Twin)
 • śniadania 
 • lunch BBQ w dniu 5
 • lunch w restauracji Upendo
 • wycieczki wymienione w programie Dzień 3,5, 7
 • polskojęzyczny przewodnik podczas zwiedzania i wycieczek fakultatywnych
 • transfery z i na lotnisko prywatnym samochodem
 • opiekę polskiego pilota przez cały pobyt
 • ubezpieczenie NNW, KL, bagaż, Covid-19
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • organizację, serwis i opiekę biura

Cena nie zawiera: 

 • przelotu na tarasie (od 3000 PLN) Warszawa – Zanzibar – Warszawa
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego 450 USD
 • dopłata do Half Board 25 USD/ dziennie ( śniadanie + kolacja)
 • dopłaty do Full Board 40 USD/ dziennie ( śniadanie + obiad + kolacja )
 • wycieczek fakultatywnych, dodatkowych
 • wizy 50USD płatna na lotnisku kartą kredytową
 • napiwków 50 USD płatnych pilotowi
 • wydatków własnych
ZANZIBAR

GŁÓWNE ATRAKCJE WYJAZDU

 • Stone Town – kamienne miasteczko z koralowców, wpisane na listę UNESCO • Spice tour – Wycieczka na plantacje przypraw
 • Prison Island gdzie odwiedzimy żółwie giganty
 • Snorekling na atolu Mnemba i odkrywanie podwodnego świata
 • Aromatyczne BBQ z owoców morza na plaży
 • Eksploracja lokalnego życia i tradycji, odwiedzimy szkołę, lokalny targ, nocny „food market”
 • Wyjątkowy lunch z widokiem na restaurację „The Rock”
 • Niezapomniany rejs o zachodzie słońca tradycyjną łodzią Dhow
 • Relaks na wyjątkowych plażach w okolicy Paje
 • komfortowy hotel 4* z dostępem do błękitnej laguny i białej plaży to będzie nasz dom na wyspie
 •  

INDIE

1.000 PLN+ 1.590 USD+ przelot (ok. 2800 PLN / za osobę)