Madagaskar rodzinny
15 DNI

dorosły 2.000 PLN + 2.430 EUR + przelot
dziecko 2.000 PLN + 1.990 EUR + przelot
*dzieci od 12 lat traktowane są jak osoby dorosłe

Dzień 1 – WYLOT Z POLSKI – PRZYLOT ANTANANARIVO ( -,-,D ) 

Spotkanie na lotnisku. Wylot na Madagaskar . Powitanie na lotnisku i przejazd do hotelu Antananarivo, stolicy, która jest bijącym sercem Madagaskaru. Rzeczywiście, „Miasto Tysięcy” jest jednocześnie największym biegunem gospodarczym, politycznym, historycznym i kulturowym. Antananarivo to miejsce, którego nie można przegapić, ponieważ ma niezaprzeczalną atrakcję turystyczną, która nie zawsze jest odkryta na pierwszy rzut oka. Pałace, ulice, place i domy górnego miasta opowiadają fascynującą historię.

Nocleg w hotelu.

Dzień 2 – ANTANANARIVO – ANTISIRABE ( B,-,D) 

Po śniadaniu ruszamy w drogę. Jedziemy w kierunku południowym. Odkrycie wiejskiego świata centralnych wyżyn Madagaskaru z polami ryżowymi i własnymi technikami uprawy; architektura tradycyjnych domów z cegieł. Zatrzymamy się w połowie drogi w Ambatolampy, mieście położonym u podnóża masywu Ankaratra, słynącym z fabryk aluminiowych, przyborów kuchennych. Następnie kontynuacja w kierunku Antsirabe. Przejażdżka rykszą. 

Nocleg w hotleu.

Dzień 3 – ANTISIRABE – REZERWAT KIRINDY ( B,-,D) 

Zostawiamy drogę  RN7 za sobą i zjeżdżamy na RN34. Również droga asfaltowa, ale z większą liczbą dziur. Miandrivazo to małe, senne miasteczko w głębi lądu, w którym może być bardzo gorąco. Jedziemy dalej do REZERWATU KIRINDY. Nocleg w hotelu.

Dzień 4 – KIRINDY RESERVE (B, -,D)

Po śniadaniu zwiedzanie rezerwatu Kirindy.  Rezerwat wyróżnia się bardzo dużym  bogactwem flory (rośliny lecznicze, drzewa z cennym drewnem, baobaby …) o wysokim wskaźniku endemiczności. Las Kirindy pozwala również obserwować w pobliżu i bez żadnego niebezpieczeństwa różne gatunki zwierząt: Lemury, sifaka (Sifaka), cryptoprocta ferox (Fosa), 6 gatunków nocnych, w tym mikroceby (berthae i murinus), lemur-kot (phaner), Vositse (gigantyczny szczur), lokalny gatunek endemiczny, węże. Wieczorem planowana jest nocna wizyta w dżungli. Nocleg w hotelu z obiadokolacją.

Dzień 5 – KIRINDY RESERVE – BEKOPAKA ( B,-,D) 

Śniadanie w hotelu. My kierujemy się na północ i jedziemy niewygodną, ale jedyną lądową drogą do Parku wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO. Małym samochodowym promem przeprawimy się przez rzeki Tsiribihina i Manambolo, zanim dotrzemy do wioski Bekopaka. Nocleg w hotelu.

Dzień 6 – PARK NARODOWY TSINGY DE BEMARAHA ( B,L,D) 

Po wczesnym śniadaniu, przewodnik i tragarz zabierają gości do Parku Narodowego Tsingy De Bemaraha na całodniowe zwiedzanie. Tsingy to katedra z wapienia, z gęstą siecią uskoków, pęknięć i kraterów wyrzeźbionych w ostrzach. Formowanie się tego masywu rozpoczęło się w połowie okresu jurajskiego około 200 milionów lat temu i jest jednym z najbardziej spektakularnych krajobrazów na Madagaskarze. Rezerwat jest domem dla 6 gatunków lemurów, 53 gatunków ptaków i wielu gatunków gadów. Jest także domem dla jednego z najmniejszych kameleonów, kameleona liściastego Antsingy. Podczas pobytu w rezerwacie goście mogą zjeść lunch w formie pikniku. Po południu powrót do hotelu, aby cieszyć się pobytem w hotelu i zasłużoną kolacją. Nocleg w hotelu z obiadokolacją, piknik w cenie.

Dzień 7 – BEKOPAKA – MORONDAVA (B,-,D) 

Po śniadaniu goście wracają do Morondavy, przeprawiając się z powrotem przez rzeki Manambolo i Tsiribihina. Przed przybyciem do Morondavy goście mogą rozkoszować się popołudniowym słońcem, robiąc wspaniałe zdjęcia wzdłuż Alei Baobabów i delektując się koktajlami o zachodzie słońca przed powrotem do hotelu. Po przybyciu do hotelu goście mogą rozgościć się z zapierającym dech w piersiach widokiem na ocean, po czym w restauracji serwowana jest kolacja. Nocleg w hotelu, obiadokolacja.

Dzień 8 – MORONDAVA – ANTANANARIVO  (B,-,D)

Po śniadaniu goście zostaną przetransportowani na lotnisko Morondava na zaplanowany lot do Antananarivo, TZ 16:25-17:35. Transfer do hotelu. Nocleg.

Dzień 9 – PARK NARODOWY ANTANANARIVO – ANALAMAZAOTRA (B,-,D)

Śniadanie w hotelu, spotkanie z przewodnikiem i wyjazd do Andasibe. Opuszczamy Wyżyny, przejeżdżając przez zbocze Mandraki, ciesząc się bujną tropikalną roślinnością, jadąc dalej na wschód. Goście powinni przybyć do Andasibe późnym popołudniem i są zachęcani do nocnego spaceru po rezerwacie wspólnotowym Mitsinjo. Nocleg hotelu.

Dzień 10 – PARK NARODOWY ANALAMAZAOTRA – TAMATAVE- FOULPOINTE  (B,-,D)

Po śniadaniu goście udamy na wędrówkę po oddalonym o zaledwie 5 km Parku Narodowym Analamazaotra, aby odkryć rzadkie i endemiczne gatunki fauny i flory, które są domem dla tego gęstego lasu deszczowego. W Parku tym mieszkają największe lemury na świecie Indri Indri. 

Następnie trasa prowadzi na wschód do Tamatave (Toamasina), miasta portowego położonego na wschodnim wybrzeżu Madagaskaru, ekonomicznej stolicy Madagaskaru. Zjemy  lunch, a następnie wybierzemy się na spacer po wysadzanych palmami ulicach miasta, zanim dotrą do hotelu na kolację. Nocleg w hotelu.

Dzień 11 – TAMATAVE – SAINTE MARIE 3H de navigation (B,-,D)

Transfer łodzią do Sainte Marie Powitanie po przyjeździe i transfer do hotelu. Nocleg.

Dzień 12,13 – SAINTE MARIE (B,-,D)

Kolejne 2 dni spędzimy na wypoczynku, wybierając spośród różnorodnych zajęć oferowanych przez resort (we własnym zakresie). Goście mogą wypożyczyć rower górski i wybrać się na zwiedzanie, popływać kajakiem po lagunie lub nurkować lub nurkować z rurką w pobliżu raf koralowych. Będziemy podziwiać scenerię i zabytki podczas pieszej wycieczki po wyspie. Będzie  można zatrzymać się na lunch lub przekąskę w jednej z małych restauracji lub hoteli położonych po drodze (na własny rachunek). Nocleg w hotelu.

Dzień 14 – SAINTE MARIE – ANTANANARIVO (B,-,D)

Po śniadaniu goście zostaną przewiezieni przez hotel na lotnisko na rozkładowy lot do Antananarivo a następnie transfer na lotnisko. Nocleg.

Dzień 15 – (B,-,-)

Po śniadaniu goście są przewożeni na lotnisko, skąd mają odbyć lot międzynarodowy.

 • Samochód z Antananarivo do Morondava (4×4) i Antananarivo do Mahambo autobusem
 • Anglojęzyczny przewodnik – kierowca na całej trasie wyjazdu
 • Zakwaterowanie w hotelach wymienionych w programie lub podobnych
 • Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje na całej trasie
 • Obiad w formie pikniku dzień 6
 • Opłaty za wstęp do parków narodowych i wskazanych miejsc:
  • Tsingy de Bemaraha, 
  • Analamazaotra, 
  • Rezerwat Kirindy, 
  • Rezerwat społeczności Mitsinjo
 • Łódź z Mahambo na wyspę Sainte Marie
 • Lokalni przewodnicy w parkach
 • Wszystkie transfery
 • Opieka polskiego pilota
 • TFG,UFG
 • Ubezpiecznie NNW, KL, bagaż, Signal Iduna
 • Organizacja i przygotowanie wyjazdu. Opieka biura 
 • Lot międzynarodowy – Warszawa – Tana – Warszawa od 4000 PLN
 • Loty krajowe (Antananarivo – Morondava i Sainte Marie – Antananarivo: 500€/os)
 • Dodatki i napoje, posiłki niewymienione w programie
 • Napiwki i wydatki osobiste
 • Wycieczki w Sainte Marie:

  1. Obserwacja wielorybów od lipca do września: 55 €/os (dzieci  30 €/os)

  2. Wyspa « Iles aux nattes » :35€/os

  3. Cocobay i Arrée Point: 85€/os

  4. Półdniowy quad z przewodnikiem: 75€/os

  5. Rowery na pół dnia: 9€/os

MADAGASKAR RODZINNY

GŁÓWNE ATRAKCJE WYJAZDU

 • Stolica Madagaskaru
 • Parki Narodowe: Tsingy de Bemaraha, Analamazaotra, Rezerwat Kirindy,  Rezerwat społeczności Mitsinjo
 • Aleja baobabów w Morondava
 • Lemury, kameleony o gekony – spotkania oko w oko
 • Odpoczynek na rajskiej wyspie Santa Maria
 • Fantastyczna kuchnia malgaska

INDIE

1.000 PLN+ 1.590 USD+ przelot (ok. 2800 PLN / za osobę)