SRI LANKA RODZINNA
13 DNI

Indywidualna wycena dla rodziny

Dzień 1 WYLOT Z WARSZAWY

Spotkanie Uczestników na lotnisku Okęcie z przedstawicielem biura. Powitanie i zapoznanie grupy. Rozpoczęcie odprawy paszportowo-bagażowej. Przelot do Kolombo liniami rejsowymi.

Dzień 2 – KOLOMBO (-,-,K)

Przylot do Kolombo. Transfer do hotelu (doba hotelowa rozpoczyna się o godzinie 14.00). Wczesne zameldowanie ze śniadaniem to koszt  99 USD/ pokój.

Po zakwaterowaniu w hotelu czas na odpoczynek po podróży i relaks w hotelu lub na okolicznej plaży. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 3 – KOLOMBO, DAMBULLA  (Ś,-,K)

Po śniadaniu rozpoczniemy nasz program zwiedzania. Udamy się w kierunku miejscowości Dambulla (ok. 3h jazdy). Po lunchu odwiedzimy świątynię Dambulla Rock (zabytek wpisany na listę UNESCO), gdzie w skale ukrytych jest 5 jaskiniowych świątyń poświęconych życiu Buddy. Odkryto tu jedne z najbardziej unikalnych rysunków przedstawiających sceny z historii wyspy i 156 wspaniale zachowanych posągów przedstawiających Buddę. Wieczorem kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 4 – DAMBULLA, SIGIRIYA, POLLONARUWA, KOLOMBO (Ś,-,K)

Dzisiejszego dnia zobaczymy kolejne dwa z 7 zabytków Sri Lanki wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Sigiriya Rock to ogromnych rozmiarów skała, która była kiedyś starożytnym zamkiem i twierdzą. Została stworzona za panowania wielkiego króla Kaśyapy. Wspaniała twierdza rock Sigiriya jest widoczna z daleka z każdego kierunku i dominuje nad równiną.

Góra mierzy około 200 metrów wysokości, a z jej szczytu r ozpościera się cudowny widok i panorama 360 stopni.

Następnie zjemy lunch, a zaraz po nim przejedziemy do starożytnego miasta Pollonaruwa.
Miasto Polonnaruwa – średniowieczna stolica i klejnot koronny króla Parakramabahu I – pozostaje najwyższym dowodem starożytnej kultury i dziedzictwa mieszającego się z wierzeniami religijnymi. Spacerując zobaczymy stupę, posąg odpoczywającego Buddy, kanały nawadniające i rzeźby hinduistyczne. Przyjrzymy się uważnie subtelnemu hinduskiemu wpływowi na architekturę i posągom znalezionym w Polonnaruwa. Wieczorem kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 5 – DAMBULA, MATALE, KANDY (Ś,-,K)

Po śniadaniu udamy się w drogę do Kandy. Matale to rolniczy obszar w centralnej prowincji wyspy. Region Matale ma ogromny wpływa na życie mieszkańców z uwagi na uprawę wyjątkowych skarbów jakimi są plantacje cynamonu, kardamonu, pieprzu oraz wanilii. Podczas naszej podróży odwiedzimy plantację, gdzie poznamy produkowane na wyspie przyprawy, zobaczymy jak rosną znane nam rośliny, a także poznamy ich walory i cenne właściwości. Napijemy się orzeźwiającej filiżanki ziołowej herbaty i dowiemy się więcej na temat właściwości uprawianych roślin. W drodze do kolejnego miasta Kandy podziwiać będziemy piękne widoki, wioski, pola ryżowe i herbaciane.

Leżące pośród wzgórz, Kandy to ostatnia stolica starożytnych królów Sri Lanki. Będąc drugim największym miastem na Sri Lance słynie również z wielkiej urody i gości na liście UNESCO.

W Kandy odwiedzimy najważniejszą dla buddystów Sri Dalada Maligawa tzn. Świątynia Sacred Tooth Relic buddyjską świątynię znajdującą się w kompleksie królewskiego pałacu dawnego Królestwa Kandy, w którym znajduje się relikwia zęba Buddy. Od czasów starożytnych relikwia odegrała ważną rolę w lokalnej polityce, ponieważ wierzy się, że każdy, kto posiada relikwię, sprawuje nadzór nad krajem. Powrócimy na kolację do hotelu. 

Dzień 6 – KANDY, NAWURA ELIYA (Ś,-,K)

Po śniadaniu odwiedzimy najpiękniejszy ogród botaniczny na Sri Lance Royal Botanical Garden. A następnie wyruszymy w cudowną podróż trasą widokową do Nuwara Eliya.

3- godzinna trasa powiedzie nas przez cudowne pola herbaciane wprost do górzystego regionu Nuwara Eliya. Po drodze zatrzymamy się w jednej z licznych plantacji herbaty, gdzie poznamy tajniki jej produkcji. Oczywiście będzie degustacja różnych rodzajów herbat i możliwość ich zakupu. Nocleg i kolacja w Nuwara Eliya w hotelu.

Dzień 7 – NAWURA ELIYA, HORTON PLAINS (Ś,-,K)

Wczesnym rankiem wybierzemy się na trekking do Parku Narodowego Horton Plains (długość trasy ok. 10km, max 4h). Horton Plains jest jednym z najlepszych na świecie rezerwatów przyrody. Jest to piękny, cichy, bajkowy świat idealny na wycieczki w cieniu gór Sri Lanki. Z dwoma najwyższymi szczytami – Kirigalpotta (2395m) i Totapola (2359m). Równiny same tworzą falisty płaskowyż na ponad 2000m n p m., dzikie łąki przeplatane gęstym lasem,
urwiska skalne, wodospady i jeziora. Dotrzemy do Wodospadów Bakera i staniemy na „Końcu Świata”, czyli na szczycie 900 metrowego skalnego urwiska, z którego przy dobrej pogodzie można zobaczyć południowe wybrzeże Sri Lanki. Powrót do hotelu. Lunch, a po nim czas wolny lub wizyta w Grand Hotelu, gdzie można napić się herbaty i poznać historię tego prestiżowego miejsca. Dla osób chętnych wycieczka do lokalnego wodospadu. Nocleg i kolacja w Nuwara Eliya w hotelu

Dzień 8 – NUWARA ELIYA, ELLA, YALA (Ś,-,K)

Po śniadaniu udamy się w dalszą podróż na południe wyspy, w kierunku Narodowego Parku Yala. Po drodze odwiedzimy piękne górskie miasteczko Ella, gdzie zjemy lunch. Zatrzymamy się też przy cudownym wodospadzie Ravana Ella i zobaczymy Nine Arches Bridge zwany także Mostem na Niebie. Jest to jeden z najlepszych przykładów budowy kolei przez Brytyjczyków z czasów kolonialnych w kraju. Zameldowanie w hotelu i odpoczynek. Wieczorem kolacja i nocleg w hotelu

Dzień 9 – YALA, GALLE, WADDUWA BEACH (Ś,-,K)

Kolejny dzień przygód to jeep safari po parku narodowym Yala West – Ruhunu, najciekawszym pod względem fauny na całej Sri Lance. Przygotujcie się na obserwację licznych zwierząt m.in słoni, lampartów, dzikich bawołów, małp, jeleni, krokodyli, dzików i wargaczy – ssaków z rodziny niedźwiedziowatych.

Nie lada gratka dla miłośników ptaków – w parku Yala West zaobserwowano 142 gatunki.

Po safari lunch. Następnie przejedziemy w stronę południowego wybrzeża, gdzie pozostaniemy kilka dnia aby odpocząć i zrelaksować się na plażach Sri Lanki. Zameldowanie i relaks po podróży. Kolacja i nocleg w hotelu

Dzień 10-12 – BENTOTA (Ś,-,K)

Najbliższe 3 dni spędzimy w 5* hotelu położonym nad oceanem. Teraz czas na zasłużony odpoczynek. Dla osób chętnych możemy zorganizować wycieczkę do miasteczka Galle, położonego 40km na południe od Kosgody. Galle to miasto z fascynującą historią i ciekawymi zabytkami. Najpopularniejszym miejscem jest tu XVII-wieczny fort będący pozostałością po europejskim panowaniu na wyspie i latarnia morska. Wybudowany przez Portugalczyków i Holendrów trafił na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Większość podróżników jest całkowicie uwiedziona atmosferą Galle i jest to niewątpliwie jedyny widok, którego nie można przegapić na południu Sri Lanki. Kolacja i nocleg w hotelu

Dzień 13- KOLOMBO, WYLOT (Ś,-,K-

Dziś zakończymy naszą przygodę na Sri Lance. W zależności od godziny odlotu wymeldujemy się z hotelu i wyruszymy na lotnisko skąd wylecimy do kraju. Koniec wyprawy

 • Zakwaterowanie w hotelach 3* i 4* 
 • śniadania i kolacje na całej trasie
 • transfery przez cały program klimatyzowanym Vanem lub busem
 • zwiedzanie wg programu
 • opieka anglojęzycznego przewodnika na całej trasie wyjazdu
 • przy grupie  od 13 osób opieka polskiego pilota w cenie
 • woda mineralna
 • organizacja wyjazdu
 • TFG, UFG
 • ubezpieczenie NNW, KL, bagaż
 • obiady od dnia 2 do dnia 9  dopłata 85 USD osoba dorosła / 43 USD dziecko
 • bilety wstępów do zabytków 155 USD osoba dorosła / 78 USD dziecko
 • dopłata do ALL Inclusive w hotelu przy plaży 30 USD/ za noc / osoba dorosła i 15 USD / night / dziecko
 • wczesne zameldowanie ze śniadaniem w dniu przylotu 99 USD/ pokój
 • napiwki ok 45 USD/ osoba dorosła , 30 USD dziecko
 • przy grupie 6-12 możliwa dopłata do polskiego pilota. Wycena przy potwierdzeniu grupy. Koszt ok 250-550 USD/ osobę w zależności od ilości osób w grupie.
 • wydatki własne
Sri Lanka program rodzinny

GŁÓWNE ATRAKCJE WYJAZDU

 • Dambulla najstarsze miasto, jaskinie Dambulla Cave zabytek UNESCO Sigiriya Rock
 • twierdza skalna, zabytek UNESCO
 • przeżyjemy cudowne safari w Parku Yala
 • zobaczymy miasto Kandy i najważniejszą dla buddystów Świątynię Zęba
 • odkryjemy roślinność ogrodu botanicznego Peradeniya w Kandy
 • odwiedzimy plantacje przypraw i tropikalnych roślin w Matale
 • przejedziemy piękną widokową trasą z Kandy do Nuwara Eliya
 • odwiedzimy fabrykę i plantację herbaty w Nuwara Eliya
 • udamy się na 3h trekking do Parku Narodowego Horton Plains
 • poznamy uroki portowego miasta Galle
 • zatrzymamy się na południowych plażach Sri Lanki w Kosgoda, gdzie będziemy się relaksować, opalać i cieszyć plażą

INDIE

1.000 PLN+ 1.590 USD+ przelot (ok. 2800 PLN / za osobę)