KOSTARYKA RODZINNA 12 DNI

2.000 PLN + 2.990 USD + przelot
1000 PLN + 1290 USD + przelot dziecko w pokoju z rodzicami
1000 PLN + 1790 USD + przelot dziecko w oddzielnym pokoju

Dzień 1 – WITAMY W SAN JOSE! (Ś,-,K)

Witamy w Kostaryce! Po przybyciu na lotnisko nasz lokalny przewodnik spotka się z Tobą w hali przylotów, aby zabrać Cię do hotelu w mieście. Zameldowanie w wybranym hotelu wraz z kolacją.

Dzień 2: SAN JOSE (Ś,O,-)

Dzisiaj odwiedzisz niesamowity wulkan Poas i Ogrody Wodospadu Pokoju. Wchodząc na górę, zobaczysz po drodze plantacje kawy, a także paprocie, kwiaty i truskawki, tworząc piękną gamę kolorów i efektów wizualnych. W Parku Narodowym Poas Volcano zauważalna jest zmiana temperatury i bujna roślinność lasu mglistego. Wulkan jest aktywnym stratowulkanem o wysokości 2708 metrów. Krater ma ponad milę szerokości i 1050 stóp głębokości. Wybuchł 40 razy od 1828 roku, w tym w kwietniu 2017 roku.
Wulkan Poás jest potężnym symbolem sił geotermalnych, które uformowały Kostarykę. Gdy mgła i chmury się rozejdą, zobaczysz na dnie siarkowe, bulgoczące, zasilane zielonym deszczem jezioro, otoczone dymem i parą unoszącą się z fumaroli. Woda z jeziora nieustannie przesącza się przez szczeliny w gorącej skale, odparowuje i buduje kieszenie pary (całkowity pobyt w Parku Narodowym wyniesie 40 minut: 10 minut piechotą na trekking do punktu widokowego krateru, 20 minut na punkt widokowy na krater i 10 minut spaceru z powrotem). Jedziemy dalej do parku La Paz Waterfall Gardens. Wspaniałe ogrody znajdują się na zboczach wulkanu Poas. Obszar ten jest bogaty w różnorodność biologiczną, dzięki wysokości, która waha się między 4000 a 5000 stóp, co pozwala na współistnienie zarówno lasu mglistego, jak i lasu deszczowego. Przygotuj się na prawdziwie magiczne przeżycie. Tutaj znajdziesz największe obserwatorium motyli na świecie, ogrody kolibrów i bromeliad, serpentarium, żabi staw i 5 niesamowitych wodospadów.
Pod koniec dnia wrócisz do miasta.

DZIEŃ 3: DO TORTUGUERO (Ś,O,K)

Autobus z Mawamba Lodge odbierze Was rano z hotelu. Transfer do Tortuguero. Po przybyciu udamy się na molo w Caño Blanco.

Wejdziemy na pokład łodzi Mawamby na godzinny rejs do Tortuguero i hotelu. Przez pierwszą część podróży będzie się na rzece „La Suerte”, a następnie, gdy zbliżymy się do Tortuguero, dotrzemy do szerszej rzeki o tej samej nazwie. Po przybyciu do Mawamba Lodge, zostaniemy powitani przez personel. Lunch będzie serwowany w restauracji.

Po południu będziesz miał okazję odwiedzić wioskę Tortuguero wraz z przewodnikiem i grupą. Dzięki tej wizycie poznasz sposoby życia lokalnych mieszkańców Tortuguero, małego miasteczka gdzie mieszka 1300 osób. Po wizycie i wolnym czasie wrócisz do Lodge, idąc szlakiem wzdłuż plaży ( ok 15 min ). Kolacja będzie serwowana po 19:30.

DZIEŃ 4: TORTUGUERO (Ś,O,K)

Tego ranka, udamy się z wizytą do prywatnego parku Mawamba Lodge, gdzie znajdują się farmy motyli, ogród żab rzecznych. Wizyta ta połączona będzie z pięknym spacerkiem po olbrzymim terenie ogrodów hotelowych.

Po obiedzie spotkamy się na popołudniową wycieczkę kanałem w Parku Narodowym Tortuguero. Odwiedzimy jeden z kanałów parku łodzią i odkryemy wspaniałą różnorodność biologiczną, która znajduje się na tym obszarze. Zalecamy zabranie kurtki deszczowej. W lesie deszczowym zawsze można się spodziewać prysznica! Nie zapomnij też zabrać ze sobą gotówki na opłacenie opłaty za park narodowy. Powrót do Lodge ok. godz. o 16:15, będzie też trochę wolnego czasu na relaks przed kolacją.
Kolacja będzie serwowana o 19:30 w restauracji przy basenie.

DZIEŃ 5: DO LA FORTUNA (Ś,O,K)

Wybierzemy się do Arenal. Zatrzymamy się po drodze, aby zjeść lunch w restauracji Rio Danta.
La Fortuna (co oznacza Wielka Fortuna) jest domem nie tylko dla jednego z najbardziej ekscytujących wulkanów w Kostaryce (Arenal), ale także dla jednych z najpiękniejszych wodospadów, gorących źródeł, rdzennych społeczności i tras do jazdy konnej w kraju.

Ta kraina to nasz własny naturalny park rozrywki z szeroką gamą zajęć i usług, które zaspokoją Twoje pragnienie przygody, rozpieszczania, wyśmienitej kuchni i dogłębnej wymiany kulturalnej.

Wieczorem odwiedź Gorące Źródła Ecotermales. Istnieją cztery baseny, a jego ciepłe wody działają orzeźwiająco i kojąco. W jednym z basenów znajduje się sztuczny wodospad. Wszystkie baseny otoczone są jasnymi kolorami i zielenią lasu deszczowego Arenal. Kolacja w cenie.

DZIEŃ 6: ARENA (Ś,-,-)

Dzień zaczyna się od zejścia 500-metrowym szlakiem do wspaniałego wodospadu La Fortuna, który słynie z wodospadów o wysokości 60 metrów i krystalicznie czystych wód. Wzdłuż szlaku zobaczysz rośliny, drzewa i zwierzęta, które zamieszkują ten obszar, takie jak leniwce, tukany, wilgi, motyle i inne. Możesz pływać w orzeźwiających wodach, robić niesamowite zdjęcia lub po prostu zrelaksować się i podziwiać całe piękno wodospadu La Fortuna.

Na koniec szlaku będziemy cieszyć się pyszną przerwą na owoce, aby naładować baterie. Odwiedzając wodospad La Fortuna, nie tylko będziesz cieszyć się tym cudem natury, ale także pomożesz wesprzeć Stowarzyszenie Rozwoju społeczności. 100% opłaty za wstęp przeznacza się na projekty społeczne na rzecz szkół, ośrodków żywieniowych, sierocińca, nasze drogi i nie tylko.

DZIEŃ 7: DO MONTEVERDE (Ś,-,-)

Witamy w hipnotyzującym lesie chmur Monteverde. Jest to idealne miejsce do odkrywania koron drzew za pomocą wiszących mostów. Monteverde to zapierająca dech w piersiach pokryta tęczami dolina w chmurach, z której roztaczają się spektakularne widoki na Ocean Spokojny i wulkan Arenal. To wyjątkowe miejsce na szczycie Kostaryki zainspirowało grupę z Alabamy do osiedlenia się tutaj ze swoimi rodzinami w latach 50 XX wieku i stworzenia tego, co stało się ruchem ochrony przyrody, który przekształcił Kostarykę w raj ekologiczny, jakim jest dzisiaj. Po południu odwiedzisz Park Selvatura.

Tutaj możesz wybierać między wyjątkową trasą baldachimową, która ma jeden z najdłuższych zjazdów ziplinenm w Kostaryce i jest jedyną naprawdę zanurzoną w dziewiczym lesie. Trasa składa się z 15 zjazdów i 18 platform widokowych, przemierzając ponad dwie mile lasu.

Dla tych, którzy uważają, że ziplining jest nieco zbyt ekstremalny, wiszące mosty Monteverde są doskonałą alternatywą i równie niesamowitym przeżyciem (z nieco mniejszym przypływem adrenaliny). Wybierz się na spokojny, meandrujący spacer przez baldachim i rozkoszuj się pięknem tego wyjątkowego lasu chmur.

DZIEŃ 8: MONTEVERDE (Ś,-,-)

Rano jeden z naszych lokalnych ekspertów poprowadzi Cię przez tropikalny las mglisty Monteverde, gdzie zobaczysz ptaki, rośliny i zwierzęta w najbardziej niewiarygodnych miejscach.

Po południu poznaj naszą kulturę kawy! To doświadczenie obejmuje każdy etap uprawy i przetwarzania kawy w ciągu 2,5 godziny, od kiełkowania nasion po uprawę, zbiór, przetwarzanie i prażenie. Jest to świetne doświadczenie i poznanie kawy w jej kontekście środowiskowym, społecznym i ekonomicznym.

Na koniec wycieczki odwiedzasz Coffee Lab and Roastery znajdujące się w samym sercu głównej plantacji kawy i w pełni wyposażone w palarnię, stoły degustacyjne, obszar pakowania, mały sklep z pamiątkami i w pełni wyposażony bar espresso. Tutaj weźmiesz udział w degustacji kawy, aby odkryć niuanse różnych rodzajów kawy i zdobyć uznanie dla procesów, które poprawiają smak i aromat kawy.

DZIEŃ 9: NA PLAŻĘ (Ś,-,-)

Wyjazd na plażę wybraną przez grupę.

Przewodnik i kierowca zostawią Cię w hotelu i wrócą do San Jose.

Kolejne dni są wolne, aby cieszyć się plażą i odpocząć.

PLAŻA POTRERO
Opcja Superior: Bahía del Sol, pokój standardowy

PLAŻA SAMARA
Opcja standardowa: Hotel Giada, pokój standardowy

DZIEŃ 10 i 11: PLAŻA (Ś,-,-)

Spędzimy czas na plaży.

DZIEŃ 12: DO SAN JOSE (Ś,-,K)

Twój prywatny kierowca odbierze Was z hotelu i zawiezie z powrotem do San Jose, gdzie spędzisz ostatnią noc w Kostaryce. Pożegnalna kolacja.

DZIEŃ 13: POWRÓT DO DOMU (Ś,-,-)

Śniadanie.W dogodnym dla Ciebie czasie nasz kierowca zabierze Was na międzynarodowe lotnisko Juan Santamaria, aby wrócić do domu.

 • 12 noclegów w wybranych obiektach 3* i 4*
 • Wspólny transport do/z Tortuguero klimatyzowanym autokarem z Lodge
 • 6 dni prywatnego transportu z anglojęzycznym przewodnikiem
 • Prywatny transfer lotnisko – hotel – lotnisko
 • Bilety wstępów do parków
 • Zwiedzanie wg programu
 • pełne wyżywienie w Mawamba Lodge (3 kolacje, 1 obiad)
 • Ubezpieczenie NNW, KL, bagaż Signal Iduna
 • Opieka polskiego pilota na całej trasie wyjazdu
 • TFG, UFG
 • Organizacja i opieka biura
 • Pakiet powitalny

 • Przelot na trasie Warszawa – San Jose – Warszawa koszt ok 3500 PLN 
 • Wszelkie dodatkowe/dodatkowe wycieczki lub opłaty parkowe
 • Opłata za wstęp do Parku Narodowego Tortuguero ( płatna na miejscu przy wejściu do parku )
 • Wyżywienie nie wymienione w programie
 • Napiwki ok 40 USD/ osobę
 • Wydatki własne, napoje do posiłków
KOSTARYKA RODZINNA

GŁÓWNE ATRAKCJE WYJAZDU

 • zobaczymy San Jose, niesamowity wulkan Poas i Ogrody Wodospadu Pokoju
 • odwiedzimy piękne wodospady w La Paz Waterfall Gardens
 • potem pojedziemy do Tortuguero i udamy się na molo w Caño Blanco
 • w Tortuguero pierwszą częścią podróży będzie cruising na rzece „La Suerte”
 • udamy się do świata kawy gdzie zobaczymy plantację oraz produkcję kawy
 • pojedziemy na zipline i mosty w lesie mglistym
 • będziemy podziwiać leniwce, kolibry, inne cudowne zwierzęta oraz roślinność
 • zobaczymy wulkan Arena oraz La Fortuna, gdzie będziemy podziwiać między innymi wodospady i gorące źródła
 • ostatnie dni spędzimy na relaksowaniu się na plaży
 

INDIE

1.000 PLN+ 1.590 USD+ przelot (ok. 2800 PLN / za osobę)