KOSTARYKA PACYFIK 12 DNI

1.000 PLN + 2.590 USD + przelot

Dzień 1 – WYLOT Z POLSKI, PRZYLOT DO SAN JOSE (-,-,K)

Spotkanie grupy z przedstawicielem biura i pilotem na lotnisku w Warszawie. Odprawa bagażowo- paszportowa. Wylot z Polski z lotniska F. Chopina w Warszawie. Szczegóły lotu podamy w oddzielnych informacjach. Przylot do San Jose. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Kolacja i nocleg.

Dzień 2 – WULKAN POAS, WODOSPAD LA PAZ (Ś,O,-)

Po śniadaniu rozpoczniemy nasz pierwszy dzień zwiedzania Kostaryki. Dziś odwiedzimy wulkan Poas (transfer ok.1,5h) oraz Ogrody i Wodospad La Paz (czas zwiedzania ok.3h)
Będzie to piesza wycieczka podczas której zobaczymy okoliczne plantacje kawy, a także plantacje paproci, kwiatów i truskawek, tworzących piękną gamę kolorów i wizualizacji.

W Parku Narodowym Wulkanu Poas zauważalna jest zmiana temperatury i bujna roślinność lasu mglistego. Wulkan jest aktywnym stratowulkanem o długości 2708 metrów (8885 stóp). Krater ma ponad milę szerokości i 1050 stóp głębokości. Wulkan Poás jest potężnym symbolem sił geotermalnych, które utworzyły Kostarykę. Kiedy mgła i chmury się rozejdą, zobaczymy na dnie siarkowe, bulgoczące, zielone jezioro zasilane deszczem, otoczone dymem i parą unoszącą się z fumaroli. Woda z jeziora nieustannie przesącza się przez pęknięcia w gorącej skale, parując i tworząc kieszenie pary. Odwiedzimy również wodospad La Paz z jego pięknymi ogrodami. Będziemy oglądać widoki zapierające dech w piersiach i zderzymy się z siłą natury i bujnej roślinności.
Park przyrody La Paz Waterfall Gardens to najpopularniejsza wycieczka przyrodnicza w okolicy San Jose, obejmująca pięć słynnych wodospadów i największe sanktuarium zwierząt w Kostaryce. Kolejnym punktem dnia będzie lunch. A po nim przejedziemy do La Fortuna (transfer ok.2h)

Dzień 3 – wycieczki dodatkowe, RELAKS (Ś,-,-)

Dzień wolny, który będziemy mogli zagospodarować na odpoczynek i relaks w hotelu lub na proponowane wycieczki dodatkowe.

Wycieczka dodatkowa
„Leniwa wycieczka” Park leniwców – koszt 70 USD /osoba
Jednym z najbardziej ukochanych zwierząt w Kostaryce jest leniwiec. To zwierzę urzeka nas swoją czułością i swoistym powolnym zachowaniem. Okolica La Fortuna to wyjątkowe miejsce, jeśli chodzi o leniwce. Klimat, ochrona, dostępność pożywienia i brak drapieżników sprawiają, że ten region jest niesamowitą naturalną oazą dla tych zwierząt. Są dwie pory zwiedzania parku rano o 8:00, po południu o 14:30 lub o 17:30, jako nocny spacer. Leniwce dwupalczaste są bardziej aktywne w nocy.
Odbierzemy Cię z Twojego hotelu w zarezerwowanym czasie, aby rozpocząć tę ekscytującą podróż do Terytorium Lenistwa, znajdującego się w małym rodzinnym projekcie ekologicznym, zaledwie 5 minut od La Fortuna. Projekt obejmuje trasę o długości 1,5 km. Trwająca około 2 godziny wycieczka poprowadzi nas przez niesamowitą roślinność, wzdłuż rzeki graniczącej z posiadłością i oczywiście do drzew Guarumo; ulubione jedzenie tych zwierząt.
Podczas wycieczki będziemy podkreślać znaczenie ochrony leniwców, ze względu na rosnącą popularność nielegalnego handlu tym gatunkiem.

Nasi wyspecjalizowani przewodnicy są ekspertami w ich wyszukiwaniu, dlatego możemy zagwarantować ich obserwację. Musimy pamiętać, że leniwiec jest zwierzęciem samotnym i przez większość czasu śpi lub odpoczywa w koronach drzew. Podczas wycieczki można obserwować dwa rodzaje leniwców: leniwce dwupalczaste i trójpalczaste. Nasz przewodnik przyrodniczy dostarczy Ci wysokiej jakości sprzęt obserwacyjny, dzięki któremu obserwacja będzie w 100% przyjemna. Powrót do hotelu.

Wycieczka dodatkowa
ZIPLINING LA FORTUNA: 90 USD/osoba SkyTram-Trek: gondole w lesie deszczowym

Twoja wycieczka rozpocznie się jazdą gondolą na świeżym powietrzu z ziemi na wysokość, skąd będziesz podziwiać fantastyczne widoki. Z tego obszaru zaczniesz zjeżdżać na torze zip-line, rozciągającym się przez kaniony i pomiędzy wierzchołkami drzew, tak zaczyna się ekscytująca przygoda z tyrolką wzdłuż zbocza góry. Ostatecznie powrót do punktu startowego w głównym budynku. To najbardziej ekscytująca tyrolka w kraju.

Dzień 4 – WISZĄCE MOSTY, WODOSPAD LA FORTUNA I GORĄCE ŹRÓDŁA (Ś,-,K)

Dziś czeka na nas sporo atrakcji. Będzie wycieczka piesza po wiszących mostach (3h), odwiedzimy Wodospad La Fortuna (2h) oraz zasmakujemy kąpieli w Ecotermales Hot Springs (w godzinach 17:00 – 22:00)

Wiszące mosty Místico
To wspaniała piesza trasa wśród lasów, dom dla wielu gatunków zwierząt. To wyjątkowe miejsce gdzie można obserwować warstwy lasu deszczowego, od wierzchołków drzew, przez podszycie i dno lasu. Pokonamy 15 mostów zawieszonych na różnym poziomie lasy w koronach drzew. W ten sposób będziemy mogli docenić wiele gatunków zamieszkujących ten spektakularny korytarz biologiczny.

Wodospad La Fortuna

Ta trasa rozpoczyna się od zejścia 500-metrowego szlaku do wspaniałego wodospadu La Fortuna, znanego z 60- metrowych (197 stóp) wodospadów i krystalicznie czystej wody. Wzdłuż szlaku zobaczymy rośliny, drzewa i zwierzęta, które zamieszkują ten obszar, takie jak leniwce, tukany, wilgi, motyle i inne. Można zażyć tu orzeźwiającej kąpieli, zrobić niesamowite zdjęcia lub po prostu zrelaksować się i podziwiać całe piękno wodospadu La Fortuna. Odwiedzając wodospad La Fortuna, pomożesz wesprzeć Stowarzyszenie Rozwoju społeczności bowiem 100% opłaty za wstęp idzie na projekty społeczne na rzecz szkół, ośrodków żywieniowych, sierocińca, utrzymania dróg i nie tylko.

Wycieczka dodatkowa
HOTSPRINGS W ECOTERMALES : 80 USD/osoba
Nie ma lepszego sposobu na relaks po aktywnym dniu niż wizyta w gorących źródłach i poddanie organizmu działaniu naturalnych energii wód termalnych. Gorące źródła są ogrzewane ciepłem od samego serca wulkanu Arenal. Ten ekskluzywny ukryty klejnot łączy korzyści zdrowotne z niesamowitym spokojem i relaksem otaczających lasów deszczowych obszaru La Fortuna / Arenal Volcano. To relaksująca wodna oaza. Obowiązkowa pozycja na każdej kostarykańskiej wakacyjnej trasie. Dzień zakończymy kolacją. Powrót do hotelu

Dzień 5 – wycieczki dodatkowe, RELAKS (Ś,-,-)

Dzień wolny, który będziemy mogli zagospodarować na odpoczynek i relaks w hotelu lub na proponowane wycieczki dodatkowe.
Powrót do hotelu*.

Dzień 6 – LA FORTUNA, MONTEVERDE (Ś,-,-)

Dzisiejszego dnia po śniadaniu opuścimy La Fortuna i przejedziemy do Monteverde (transfer 3h). A po południu zapraszamy na wycieczkę do świata kawy. Monteverde to zapierająca dech w piersiach tęczowa dolina w chmurach, oferująca spektakularne widoki wulkan Arenal.

Wycieczka kawowa do Café de Monteverde

Monteverde Coffee powstało w 1989 roku jako stowarzyszenie 15 rodzin głęboko zakorzenionych w kawie, rolnictwie, ochronie przyrody i edukacji. Od ponad czterech pokoleń rodziny uprawiają, przetwarzają i palą najwyższej jakości kawę w regionie Monteverde, dążąc do harmonii z otaczającym je lasem mglistym. Dowiesz się, w jaki sposób każda roślina lub zwierzę jest potrzebne i zintegrowane z farmą. Nocleg. 

Dzień 7 – MONTEVERDE, PLAYA POTRERO (Ś,-,-)

Po śniadaniu udamy się na 4h wycieczkę z przewodnikiem do rezerwatu Parku Monteverde.

Spacer potrwa około 4h. Następnie udamy się na lunch, a zaraz po nim wyruszymy w kierunku zachodniego wybrzeża nad ocena, gdzie spędzimy 4 kolejne dni i noce w pięknie położonym hotelu* (transfer ok.3h)

Zakwaterowanie w hotelu
Ten uroczy hotel położony jest przy plaży w Playa Potrero na malowniczym wybrzeżu Pacyfiku. Oferuje on spa z masażami i zabiegami kosmetycznymi oraz kryty i odkryty basen z wanną z hydromasażem. Przestronne, klimatyzowane pokoje w hotelu Bahia del Sol dysponują tarasem z widokiem na ogród, telewizją kablową i minibarem. Śniadanie w hotelu obejmuje owoce tropikalne, dania kuchni amerykańskiej i kostarykańską kawę. Restauracja Bahía serwuje wykwintne dania kuchni tropikalnej, a przy basenie znajduje się bar i bar przekąskowy. Na plaży można uprawiać sporty wodne, a plaża Playa Flamingo oddalona jest o 3 km.

Dzień 8-10 – PLAYA POTRERO (Ś,-,-)

Kolejne dni spędzimy na relaksie i odpoczynku.

Wycieczka dodatkowa
Catamaran Cruise – koszt 120USD/osoba
Wycieczka rozpoczyna się o 13:30 powrót po zachodzie słońca.
Wyruszymy z plaży w Tamarindo na cztero- i półgodzinną (4,5) godzinną żeglugę wzdłuż spektakularnego wybrzeża Kostaryki w jednym z katamaranów znajdujących się we flocie Marlin del Rey Sailing Tours. Łodzie są otwarte i przestronne, co pozwala pasażerom wygodnie cieszyć się błękitnymi wodami i widokami wspaniałego wybrzeża Kostaryki z dziewiczymi plażami. Podczas rejsu mamy szansę spotkać wieloryby, delfiny, żółwie, latające ryby, płaszczki i szeroką gamę ptaków morskich. Jeśli warunki na to pozwolą, zrzucimy z tyłu kilka żyłek w nadziei, że zahaczymy o jedną z wielu łownych ryb, które pływają po naszych wodach.

Zatrzymamy się również w jednej z wielu zacisznych zatoczek aby dać pasażerom możliwość kąpieli w ciepłych wodach Kostaryki. Do dyspozycji pasażerów jest przestronny salon, który jest doskonałym miejscem do relaksu lub proponujemy wypoczynek w słońcu na jednym z wielu otwartych pokładów.
Po zabawie w wodzie serwowany jest lekki lunch. Nasza wycieczka obejmuje również otwarty bar premium.

Po obiedzie zaciągniemy kotwicę, podniesiemy żagle i popłyniemy przez zatokę z powrotem w kierunku Tamarindo. Wycieczka obejmuje transfer w dwie strony.

Dzień 11 – POWRÓT DO SAN JOSE (Ś,-,K)

Po śniadaniu wymeldujemy się z hotelu i powrócimy do San Jose (transfer około 4h).
W San Jose zameldujemy się w hotelu*.
Ostatniego wieczoru zapraszamy na pożegnalną kolację, którą podsumujemy wrażenia ostatnich dni.

Dzień 12 – WYLOT DO POLSKI (Ś,-,-)

W zależności od godziny wylotu transfer na lotnisko i powrót do kraju.

 • zakwaterowanie 11 nocy w hotelach 3*/4* w pokojach 2-osobowych 
 • wyżywienie śniadania
 • 1 obiad – dzień 2,
 • 3 kolacje – dzień 1, 4, 11
 • wycieczki wymienione w programie dzień 2, 4, 6, 7
  • Wulkan Poas, wodospad La Paz
  • Wiszące mosty, wodospad La Fortuna
  • Wycieczka kawowa do Café de Monteverde
  • Park Monteverde
 • anglojęzyczny przewodnik podczas zwiedzania i wycieczek fakultatywnych
 • transfery z i na lotnisko prywatnym samochodem
 • transport na całej trasie wyprawy
 • opiekę polskiego pilota przez cały pobyt
 • ubezpieczenie NNW, KL, bagaż, Covid-19
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, Turystyczny Fundusz Pomocowy
 •  organizację, serwis i opiekę biura
   
 •  przelotu na trasie Warszawa – SanJose – Warszawa (od 3.200PLN)
 • wyżywienia poza wymienionym w programie– koszt ok.15-25USD/posiłek
 • wydatków własnych
 • napiwków 30 USD płatnych pilotowi
 • wycieczek fakultatywnych, dodatkowych:
  1. Hotsprings w Eecotermales  z kolacją : 80 USD
  2. Zip – Line zjazd tyrolką – 90 USD
  3. Catamaran Cruise – 120 USD
KOSTARYKA PACIFIC

GŁÓWNE ATRAKCJE WYJAZDU

 •  zobaczymy czynny wulkan Poas i wodospad La Paz
 • odwiedzimy plantację kawy oraz czekolady
 • odwiedzimy leniwce w ich naturalnym środowisku
 • udamy się na trekking trasą wiszących mostów Mistico
 • będziemy podziwiać wodospady La Fortuna
 • dla chętnych gorące kąpiele w źródłach termalnych Ecotermales Hot Springs
 • zwiedzimy tęczową dolinę parku Monteverde
 • odpoczniemy w komfortowym hotelu 4* z widokiem na ocean i zachody słońca