KOSTARYKA 12 DNI

1.500 PLN + 2.890 USD + przelot

Dzień 1 – WYLOT Z POLSKI, PRZYLOT DO SAN JOSE

Spotkanie grupy z przedstawicielem biura i pilotem na lotnisku w Warszawie. Odprawa bagażowo-paszportowa. Wylot z Polski z lotniska F. Chopina w Warszawie. Szczegóły lotu podamy w oddzielnych informacjach. Przylot do San Jose. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Kolacja i nocleg.

Dzień 2 – WULKAN IRAZU ( Ś,O,-)

Czas transferu około 1,5h
Po śniadaniu rozpoczniemy nasz pierwszy dzień zwiedzania

Kostaryki. Na dobry początek naszej wyprawy rozpoczniemy od wysokiego C. Odwiedzimy najwyższy w kraju, aktywny wulkan Irazu. Gigant ten wznosi się na wysokość 11 tyś. stóp nad poziomem morza. W pogodny dzień można zobaczyć zarówno Ocean Spokojny, jak i Atlantyk z góry; jednak takie pogodne dni są bardzo rzadkie. Widoki i wrażenia niezapomniane. W drodze powrotnej udamy się na pyszny lunch, gdzie zasmakujemy pierwszych kostarykańskich specjałów. Następnie powrócimy do hotelu.

 Dzień 3 – wycieczki opcjonalne: Rainforest Adventure lub Pacuare River Rafting ( Ś,O,-)

Dzisiejszego dnia mamy dla Was propozycje dwóch ekscytujących atrakcji opcjonalnych:
1. Rainforest Adventure 6 w 1
To wyjątkowa wycieczka tramwajem powietrznym pozwalająca z pierwszej ręki poznać wszystkie sekrety lasu, lecąc ponad wierzchołkami drzew i podziwiając wspaniałe widoki na park Braulio Carrillo i prywatny rezerwat.

Podczas zjazdów poczujesz prawdziwą adrenalinę i przygodę. Podczas niesamowitej wycieczki zip-line z 14 platformami i 10 kablami, będziesz mieć wystarczająco dużo czasu, aby krzyczeć, śmiać się, płakać i cieszyć się zapierającą dech w piersiach scenerią Parku Narodowego. To lot wśród lasów deszczowych i nad nimi na najbardziej ekscytującym torze zip-line w kraju.
Kolejną atrakcją tej wycieczki będzie spacer na łonie natury i czas na odkrywanie i poznawanie absolutnie niesamowitej przyrody Kostaryki. Podczas tego spaceru zobaczysz:

Ogród motyli – kolekcja Butterfly Garden oferuje odwiedzającym możliwość podziwiania wyjątkowych i pięknych motyli w starannie kontrolowanym środowisku 200 metrów kwadratowych, które zawiera dziesiątki egzotycznych i tropikalnych gatunków.

Ogród orchidei- w Ogrodzie Orchidei możesz wiele dowiedzieć się o tych wyjątkowych roślinach: zielnych, jednoliściennych, lądowych, epifitach czy litofilach. Rodzina Orchidaceae jest naprawdę kosmopolityczna, obecna na każdym kontynencie. Składa się z 30 000 gatunków, 800 płci i ponad 100 000 mieszańców. Herpetarium – tu będziesz mógł zobaczyć wiele interesujących gatunków płazów i gadów. Dowiesz się wielu ciekawostek, jednocześnie rozumiejąc ich znaczenie i współistnienie w lesie deszczowym!

Wiszący most – to wspaniała piesza trasa zawieszona na wysokości, gdzie można obserwować warstwy lasu deszczowego, od wierzchołków drzew, przez podszycie i dno lasu.

Ogród kolibra – gdzie zaobserwujesz zwyczaje i zachowanie najmniejszych ptaków świata.

2. Spływ rzeką Pacuare
Propozycja dla osób, które pragną zmierzyć się z szybkim nurtem dzikiej, tropikalnej rzeki z ciepłą wodą. Pacuare to rzeka, której woda ma kolor seledynowy. Uznana za jedną z najlepszych rzek do raftingu na świecie. Doświadczysz intymnej natury lasu deszczowego, płynąc przez niego podczas 19 milowej trasy. Ciepła woda, kaskadowe wodospady i bujny las deszczowy z jego wspaniale kolorowymi roślinami, zwierzętami i ptakami pobudzają zmysły na każdym poziomie. Rafting jest w pełni bezpieczny i prowadzony przez doświadczonych kierowców, którzy dbają o komfort uczestników. Przygoda na całego. W cenę jest wliczony lunch. Powrót do hotelu.

Dzień 4 – SAN JOSE, TORTUGUERO (Ś,O,K)

Wczesnym rankiem zjemy śniadanie i około 7:30 opuścimy hotel. Dzisiejszego dnia udamy się w stronę karaibskiego wybrzeża do Tortuguero (transfer ok.4h). Po przybyciu do przystani przesiądziemy się do łodzi, która zabierze nas kanałami do Tortuguero (około 1,5h) do pięknie położonego hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Lunch, kolacja i nocleg.

Dzień 5 – TORTUGUERO (Ś,O,K)

Dziś rano po śniadaniu udamy się na wizytę do „Mawamba Park”, prywatnego obiektu w ogrodach naszego Lodge, w którym znajdują się dwie farmy motyli, ogród żab, biofermentator oraz obszar żółwi rzecznych. Biofermentator jest bardzo ważnym przedsięwzięciem konserwatorskim, dzięki któremu oczyszczamy ścieki, aby przekształcić je w naturalne źródło metanu do ogrzewania pieców. Obecnie około 30% gazu używanego w Lodge pochodzi z biofermentu. To wizyta połączona jest ze spacerem po szlakach wokół hotelu.

Po lunchu zaprosimy Was na popołudniową wycieczkę kanałami w Parku Narodowym Tortuguero. Odwiedzimy jeden z kanałów i odkryjemy ze swoim przewodnikiem wspaniałą różnorodność biologiczną zamieszkującą ten obszar. Zalecamy zabranie ze sobą wiatrówki i poncho. W lesie deszczowym zawsze można się spodziewać prysznica! Powrót do lodge przed kolacją. Kolacja, nocleg.

Dzień 6 – TORTUGUERO, PUERTO VIEJO (Ś,O,-)

Po wczesnym śniadaniu, wymeldujemy się z hotelu i łodzią powrócimy do przystani, a następnie wzdłuż wybrzeża przejdziemy w kierunku Puerto Viejo. Zameldowanie w hotelu, lunch, kolacja i nocleg.

Wycieczka opcjonalna – Wizyta w świecie leniwców „Buttercup Tour” to zabawne, interaktywne i pouczające wprowadzenie do świata leniwców oraz ich wyjątkowej fizjologii, biologii i zachowania. Wycieczka obejmuje spokojną wyprawę kajakową, podczas której można zobaczyć siedlisko leniwców z perspektywy rzeki i lasów deszczowych. Szczególnie urzekające jeśli lubisz kolorowe ptaki i bujne tropikalne liście. To okazja do obserwacji przyrody, nie tylko leniwców, ale również pozostałych mieszkańców lasu deszczowego.

Dzień 7 – PUERTO VIEJO (Ś,-,-)

Czas na relaks i plażowanie. Po wrażeniach ostatnich aktywnych dni spędzimy słoneczne chwile na szerokich karaibskich plażach Kostaryki. Wycieczka opcjonalna spacer i snorekling w Parku Narodowym CAHUITA na Wybrzeżu Karaibów pomiędzy miejscowościami Limón i Puerto Viejo, znajduje malutkie miasteczko, zwane Cahuita oraz park narodowy, gdzie udasz się na spacer. Szlak prowadzi przy wybrzeżu, poprzez dżunglę, a także przez przepiękne plaże. Zobaczysz tu Playa Blanca, oszałamiającą plażę, na której zobaczysz biały piasek, turkusową wodę i palmy – widok jak z pocztówki. Wszystkie plaże znajdują się bezpośrednio przy dżungli. Tak naprawdę możesz wejść do oceanu bezpośrednio z dżungli, co jest naprawdę fantastyczne! W tym Parku znajdziesz wiele rodzajów egzotycznych kwiatów i roślin, napotkasz też na różne zwierzęta, jak na przykład: leniwce, węże, żaby, tukany i małpy. Ten Park Narodowy to także jedno z najpiękniejszych miejsc na snorekling. Znajduje się tutaj największa rafa koralowa w Kostaryce, bezmiar kolorowych ryb, płaszczek i nieszkodliwych rekinów

Dzień 8 – PUERTO VIEJO (Ś,-,-)

Relaksu ciąg dalszy. A dla tych, którym mało wrażeń proponujemy wycieczkę na plantację czekolady. Wycieczka opcjonalna na plantację kakao.

Ta wspaniała wycieczka rozpoczyna się od wędrówki przez las kakaowy, poznania historii kakao i czekolady oraz tego, jak zmieniło to historię Kostaryki. Poznamy proces powstawania czekolady od zbioru, poprzez fermentację i suszenie kakao. Na koniec będziemy mieli okazję zdegustować przepyszne odmiany czekoladek.

Dzień 9,10 – PUERTO VIEJO (Ś,-,-)

Ostatnie dwa dni spędzimy na relaksie i odpoczynku na plaży.

Dzień 11 – PUERTO VIEJO, SAN JOSE (Ś,-,K)

Dzisiejszego dnia opuścimy wybrzeże i powrócimy do stolicy San Jose. Przed nami pożegnalna kolacja i podsumowanie wrażeń z wyprawy. Wieczorem zapraszamy na pożegnalną kolację.

Dzień 12 – SAN JOSE, lotnisko (Ś,-,-)

Po śniadaniu wymeldujemy się z hotelu i w zależności od godziny wylotu udamy się na lotnisko skąd wylecimy do kraju. (Transfer ok. 35min)

 • zakwaterowanie 11 nocy w hotelach 4* w pokojach 2-osobowych 
 • wyżywienie śniadania, 5 obiadów, 3 kolacje
 • anglojęzyczny przewodnik podczas zwiedzania i wycieczek fakultatywnych 
 • transport na całej trasie wyprawy
 • opiekę polskiego pilota przez cały pobyt
 • ubezpieczenie NNW, KL, bagaż, Covid-19
 • TFG, UFG
 • organizacje, serwis i opiekę biura
 • bilety wstępów do zwiedzanych miejsc
 • wycieczki wymienione w programie dzień 2, 4, 5 Wulkan Isuzu, 2 dniowy pobyt w parku Tortuguero, Park Mawamba

 • przelotu na tarasie Warszawa – SanJose – Warszawa ( od 3.000PLN )
 • wyżywienia poza wymienionym w programie – koszt ok. 15-25USD/posiłek
 • wydatków własnych
 • napiwków 50USD płatnych pilotowi
 •  wycieczek opcjonalnych, dodatkowych
  1. Rainforest Adventure 6 w 1 – 160 USD
  2. Spływ rzeką Pacuare – 160 USD
  3. Plantacja czekolady – 60 USD
  4. Wycieczki do parku Cahuita – 70 USD
KOSTARYKA wybrzeże karaibskie

GŁÓWNE ATRAKCJE WYJAZDU

 • zobaczysz najwyższy czynny wulkan Irazu
 • dla chętnych wspaniała wycieczka Adventure Rainforest z 6 różnymi atrakcjami
 • odbędziesz przyjemny trekking przyrodniczy poznając tajemnice lasu deszczowego i poznając jego mieszkańców
 • dla odważnych niezapomniany spływ rzeką Pacuare
 • odkryjesz cudowną przyrodę Parku Narodowego Tortuguero pływając szlakami wodnymi
 • odwiedzisz plantację kawy oraz kakao
 • odwiedzisz leniwce podczas wyprawy kajakowej, obserwując ich w naturalnym środowisku
 • zrelaksujesz się w luksusowym hotelu Le Cameleon 5* z widokiem na ocean i zachody słońca, gdzie zaplanowaliśmy plażowanie i eksplorowanie okolicznych karaibskich plaż