INDIE RAJASTHAN 13 DNI

1000 PLN + 2.290 USD + przelot
28.10.-10.11.2024

Dzień 1 – WYLOT DO INDII  

Spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do Indii. Kierunek New Delhi.

Dzień 2 – NEW DELHI (-,-,K)

Przylot do Delhi. Rano, odprawa paszportowo-wizowa, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, krótki wypoczynek. Wyjazd na zwiedzanie miasta m.in.: meczetu Jama Masjid, Red Fort, Monti Chowk, CP. Obiad w czasie zwiedzania w Old Delhi. Wieczorem wizyta w Bangla Sahib Gurudwara, gdzie spędzimy relaksujący czas w sikhijskiej świątyni. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 3 – NEW DELHI – (Ś,-,-)

Dalsze zwiedzanie Delhi – New Delhi: Qutab Minar, Lotus Temple. Lunch. Nocleg w Delhi

Dzień 4 – DELHI – JAISALMER (Ś,-,-)

Przelot do Jaisalmeru. Transfer do hotelu.

Po zameldowaniu udamy się do Fortu Jaisalmer, zobaczymy piękne Haveli wyrzeźbione jak koronka w złotym piaskowcu, świątynie Jain, świątynię Laxmi i świątynie nad jeziorem. Będzie czas wolny na zakupy. Nocleg.

Dzień 5 – JAISALMER  (Ś,-,K)

Dziś po śniadaniu wyruszymy w stronę pustyni. Przed nami dzień i noc na pustyni Thar. Około godziny 10.00 wyruszymy na pustynię samochodami terenowymi, gdzie rozpoczniemy safari na wielbłądach (jazda ok. 1,5 godziny). Nasza karawana odwiedzi pobliską pustynną wioskę. Po dotarciu do miejsca noclegu zjemy przygotowany dla nas obiad połączony z ogniskiem i występami Cyganów z Radżastanu. Przy akompaniamencie tradycyjnych cygańskich instrumentów i śpiewu będziemy się dobrze bawić. Nocleg na pustyni w wygodnych namiotach pod rozgwieżdżonym niebem.

Dzień 6 – JAISLAMER – JODHPUR (Ś,-,-)

Rano zjemy śniadanie i pojedziemy do kolejnego miasta Jodhpur (przejazd około 5h). Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny i nocleg w Jodhpur.

Dzień 7 – JODHPUR (Ś,-,-)

Przed nami kolejny ekscytujący dzień w mieście, w którym mieszka rodzina Maharajy. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od spaceru po Chandi Chowk, następnie zwiedzimy Wieżę Zegarową, Pałac Maharadży, Pałac Umaid Bhavan – gdzie znajduje się najdroższy hotel 5* w Indiach. Odwiedzimy największy pałac w Indiach, w którym do dziś mieszka rodzina Maharajów. Jodhpur zachwyci nas nie tylko wspaniałymi zabytkami i ulicznym życiem, ale także wspaniałą tradycją i gościnnością. W Blue City zatrzymamy się u naszych długoletnich przyjaciół rodziny Jainów. Nasza gospodyni Nisha przygotuje dla nas pyszne wegetariańskie przysmaki i opowie o tradycjach i zwyczajach indyjskich rodzin. Noc spędzimy w komfortowym hotelu prowadzonym przez Nishę i jej córkę. 

Dzień 8 – JODHPUR (Ś,-,-)

Po śniadaniu kontynuuj zwiedzanie miasta. Fort Jodhpur to jeden z największych w Radżastanie, następnie Ogród Manjori, w którym znajdują się ruiny letniej rezydencji żon Maharadży, świątynia Ganesha oraz grobowce przodków rodziny królewskiej. Pojedziemy również do obecnego miejsca kremacji rodziny Maharajów. Po południu będziesz miał okazję spotkać się z lokalną wróżką ( dodatkowo płatne ), która powie Ci prawdę, czyli twarzą w twarz z astrologiem. Nocleg 

Dzień 9  – JODHPUR – PUSHKAR (Ś,-,-)

Dziś po śniadaniu opuszczamy Jodhpur i wczesnym rankiem jedziemy do Ajmeru, a następnie do świętej wioski Pushkar. (przejazd ok. 5h). Zameldujemy się w hotelu i odpoczniemy po podróży. To wyjątkowo klimatyczne miejsce, w którym warto wybrać się na spacer uliczkami centrum wsi i zrobić kolorowe zakupy. Pushkar to ośrodek pełen lokalnego folkloru, pełen hippisów, joginów i wolności. Wieczorem dla chętnych krótki trekking na pobliskie wzgórze, gdzie jest świątynia żony Brahmy. Na wzgórzu żegnamy dzień o zachodzie słońca przy dźwiękach rytualnej muzyki indyjskiej. Powrót do hotelu na obiad i nocleg.

Dzień 10 – PUSHKAR – JAIPUR  (Ś,-,-)

Po śniadaniu czas na zwiedzanie świętego jeziora Ghat, jedynej świątyni Brahmy w Indiach, starej świątyni Rangji. Spacer wśród setek pielgrzymów, którzy codziennie przybywają do ponad 600 świątyń zbudowanych w tej małej wiosce, jest niezapomnianym przeżyciem. To jedyne miejsce w Indiach, gdzie na każdym kroku jest mistyczne i magiczne.

Wyjazd do Jaipuru ok. 11.00 (trasa ok. 3 godz.). Zjemy lunch w Jaipur. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od najstarszego obserwatorium astrologicznego w Indiach i zatrzymamy się przy symbolu Różowego Miasta Jaipur Hava Mahal (Wieża Wiatru). Zameldowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 11 – JAIPUR – AGRA (Ś,-,-)

Po wczesnym śniadaniu pojedziemy do ufortyfikowanego Fortu Amber. Po drodze zatrzymamy się, aby podziwiać Pałac na Wodzie, letnią rezydencję maharadży Jaipuru. Następnie udamy się do części starego miasta Jaipur, gdzie oprócz zabytków można chłonąć i obserwować gwar ulicy, lokalnych handlarzy oraz pracę drobnych rzemieślników. Zjemy lunch, a potem wyruszymy do Agry. W drodze Agry jeśli wystarczy nam czasu odwiedzimy Fatehpur Sikri, starą, zapomnianą stolicę imperium króla Akbara, gdzie zachowały się pałace i części rezydencji królewskich. Nocleg w Agrze. 

Dzień 12 – AGRA – DELHI (Ś,-,K)

Obudzimy się wcześnie rano, aby jak najwcześniej dotrzeć do Taj Mahal, monumentalnego cudu świata. Wczesnym rankiem pomnik, oświetlony wschodzącym słońcem, prezentuje się najwspanialej. Biały marmur zmienia swoje odcienie i kolory w różnych porach dnia. Tutaj poznasz historię tego wyjątkowego Cudu Świata. Cudowny pomnik miłości, za który zapłacił niejeden człowiek. Wrócimy do hotelu na śniadanie, Przed wyjazdem do Delhi odwiedzimy jeszcze Fort Agra, z które rozciąga się niezwykły widok na Taj Mahal. Następnie wyruszymy w drogę powrotną do Delhi (trasa 4h). Ostatnią noc spędzimy w Delhi. 

Dzień 13 – DELHI (Ś,-,-)

W zależności od godziny odlotu zjemy śniadanie i wyjedziemy na lotnisko w Delhi. Wyjazd do Polski

Cena zawiera:

 • noclegi w dwuosobowych pokojach w hotelach  3*, 4*
 • tradycyjne przywitanie na lotnisku
 • śniadania na całej trasie wyjazdu zgodnie z programem
 • safari na wielbłądach na pustyni Thar
 • nocleg na pustyni Thar w namiotach w resorcie wraz z kolacja
 • wjazd jeepem do Amber Fort ( w jedną stronę ) 
 • lokalni anglojęzyczni przewodnicy podczas zwiedzania: Delhi, Jaisalmer, Jodhpur, Jaipuru i Agry
 • biletów wstępu do wszystkich zabytków (190 USD)
 • transfery ( samochody, riksze )
 • niespodzianki na miejscu 
 • woda mineralna podczas przejazdów i zwiedzania ( 1L/pp)
 • organizacja wyprawy i opieka na miejscu
 • Polska Pilotka na całej wyprawie
 • ubezpieczenie NNW, KL, bagaż
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera: 

 • biletu lotniczego na trasie Warszawa- Delhi – Warszawa od. 3000 zł
 • przelot Delhi – Jaisalmer od 150 USD
 • wizy 50 USD
 • wyżywienia ok. 10 – 15$ dziennie nie objętego w programie
 • napiwków ( ok. 40$) płatne na miejscu
INDIE RAJASTHAN

GŁÓWNE ATRAKCJE WYJAZDU

 • Najpiękniejsze miasta Rajasthanu : Delhi, Jaisalmer, Jodhpur, Pushkar, Agra
 • Święto Diwali
 • Taj Mahal – najwspanialszy pomnik miłości
 • Safari na wielbłądach i noc na pustyni Thar
 • Podróż nocnym pociągiem do Jaisalmer
 • Najokazalsze forty zwiedzanych miast w tym Fort Amber 
 • Wyjątkowe spotkanie z tradycją i kulturą najbarwniejszego kraju na świecie