GRUZJA 8 DNI

1000 PLN + 1290 USD + przelot Wizz Air od 1000 PLN

Dzień 1 – Przylot do Kutaisi ( -,-,K)

Przylot do Kutaisi, transfer do Tbilisi, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg w Tbilisi. Jeśli czas pozwoli wieczorne wyjście na miasto.

Dzień 2 – Tbilisi city tour ( Ś,-,K)

Śniadanie. Zaczynamy zwiedzanie starego miasta oraz najważniejszych zabytków stolicy – twierdzy Narikala, na którą wjedziemy kolejką linową, co pozwoli nam na podziwianie panoramy miasta. Z twierdzy otwiera się przepiękny widok na całą stolicę: Abanotubani (dzielnica łaźni siarkowych), kręte uliczki starego Tbilisi, najważniejsze świątynie miasta: katedra Sioni (XVII w.), oraz najstarsza cerkiew Tbilisi – Anczischati (VII w.). Wolny czas na lunch. Wieczorem uroczysta kolacja z pokazem tańców gruzińskich. Nocleg w Tbilisi.

Dzień 3 – Tbilisi – miasto miłości Signagi – Udabno ( Ś,-,K)

Śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd na wschód kraju, do regionu Kacheti. Kacheti jest zwany krainą wina, 85% krajowej produkcji wina przypada właśnie na Kachetię. Gruzja ma 8000 lat historii produkcji wina a gruzińska metoda robienia wina w Kvevri jest wpisana na listę UNESCO. Dzień zaczynamy od degustacji wina w lokalnej winnicy. Po degustacji wyruszamy w kierunku skalnego kompleksu monastyru Dawid Garedża, który został założony jeszcze w VI wieku. Przed nami będą się rozciągać zupełnie inne krajobrazy, gdyż kompleks jest położony w półpustyni, w stepach gruzińskich. Po zwiedzaniu Dawid Garedżi, udamy się do wyjątkowego punktu na turystycznej mapie Gruzji – do baru Oasis Club. Oasis Club położony jest w wiosce Udabno, jedynej wiosce na rozległym gruzińskim stepie, założony przez polską parę, Oasis Club energią stepów, natury i słońca. Stepy i wioska Udabno mogą być znane polskim podróżnikom z klipu piosenki Dawida Podsiadło i Bitaminy, bo właśnie tu został nagrany. W Udabno czekają na nas warsztaty kulinarne pod okiem lokalnych gospodyni, a później pyszna kolacja. Podczas kolacji czeka na nas koncert muzyki ludowej. Nocleg w Oasis Club, w domkach na stepie.

Dzień 4 – Udabno – Kazbegi ( Ś,-,K)

Możliwość podziwiania wschodu słońca na stepie. Śniadanie, wyjazd w góry Wielkiego Kaukazu słynną Gruzińską Drogą Wojenną, aż do miejscowości Kazbegi. Jest to podróż, która zachwyci każdego cudownymi widokami na najwyższe szczyty kaukaskie. Dojazd do miejscowości Kazbegi, wjazd samochodami terenowymi na kościół św. Trójcy Gergeti, który jest wizytówką regionu i całego kraju. Z Gergeti w warunkach dobrej widoczności, zobaczyć można szczyt Kazbek (5054 m), drugi najwyższy szczyt kraju. Zakwaterowanie w hotelu Rooms, pięciogwiazdkowym hotelu z pięknym wielkim tarasem z widokiem na góry. Odpoczynek. Wyjście na kolację do wyjątkowej mieszkanki miasteczka Kazbegi – pani Ketino. Ketino jest najbardziej znaną gospodynią w mieście, od wielu lat przyjmuje gości. Właśnie na takiej kolacji poznamy pani Ketino i wzniesiemy parę toastów. Nocleg w Kazbegi.

Dzień 5 – Kazbegi – Dolina Truso – Kazbegi ( Ś,-,-)

Śniadanie, przejazd samochodami terenowymi do miejscowości Kobi, gdzie bierze swój początek dolina Truso – jedno z najładniejszych miejsc w okolicy miejscowości Kazbegi. Dolina ciągnie się aż do granicy osetyjskiej i dotrzeć do samego końca można jak pieszo, tak i samochodami. W dolinie spotkać można pozostałości po niegdyś zamieszkałych wiosek, które teraz używane są tylko przez okolicznych pasterzy, szukających schronu w złą pogodę. Na samym końcu szlaku zobaczyć można dwa monastyry: męski i trochę dalej, żeński, które praktycznie odcięte są od cywilizacji, a szczególnie zimą, kiedy droga tu robi się nieprzejezdna. Trekking w głąb doliny, powrót tą samą ścieżką do punktu początkowego. Powrót do Kazbegi, obiadokolacja, nocleg.

*Długość trekkingu zależy od grupy, przejście całej doliny do granicy, oraz powrót zajmuje ok. 5-6 godzin. Trekking można rozpocząć w dowolnym punkcie, samochody terenowe mogą przyjechać po grupę w dowolne miejsce. Po trekkingu/off roadu powrót do hotelu, relaks i odpoczynek. Kolacja we własnym zakresie w hotelowej restauracji lub na mieście.

Dzień 6 – Kazbegi – Tbilisi, relaks w łaźniach siarkowych ( Ś,-,-)

Śniadanie, wyjazd w kierunku Tbilisi. Zakwaterowanie w hotelu, czas na odpoczynek. Wolny czas w stolicy na samodzielne odkrywanie miasta. Przed kolację czeka na nas relaksacyjna kąpiel w słynnych siarkowych łaźniach Tbilisi. Z łaźniami siarkowymi związane jest powstanie Tbilisi, od zawsze były one wizytówką stolicy gruzińskiej. Obecnie łaźnie siarkowe to świetny sposób na wypoczynek i oderwanie od hałaśliwego miasta. Po łaźni, przejazd do hotelu, chwila wolnego czasu, kolacja we własnym zakresie. Nocleg w Tbilisi.

Dzień 7 – Tbilisi – stara stolica Mccheta – skalne miasto Upliscyche – Kutaisi ( Ś,-,K)

Śniadanie, wykwaterowanie. Udajemy się na zwiedzanie starej stolicy Mccheta (UNESCO). Miasto to kolebka chrześcijaństwa. Odwiedzimy najważniejsze obiekty sakralne z listy UNESCO – katedrę Sweticchoweli z XI i monastyr Dżwari z VI wieku, z którego roztacza się niesamowity widok na miasteczko i połączenie dwóch rzek – Mtkwari i Aragwi. Dalej wyjazd do miasta Gori, zwiedzanie skalnego miasta Upliscyche w mieście Gori, jest to najstarszy zabytek i najstarsze skalne miasto na terytorium Gruzji, według źródeł historycznych, pierwsze osady tutaj pojawiły się aż w II tysiącleciu p.n.e.!

Miasto powala rozwiniętą, jak na tamte czasy, infrastrukturą oraz różnorodnością jaskiń i pomieszczeń mieszkalnych. Dojazd do Kutaisi, zakwaterowanie. Wyjście na pożegnalną kolację w restauracji. Nocleg w Kutaisi.

Dzień 8 – Transfer na lotnisko ( Ś,-,-)

Śniadanie, wykwaterowanie, transfer na lotnisko.

Cena zawiera:

 • noclegi w hotelu 3* w Tbilisi, 3* w Kutaisi, w hotelu 5* w Kazbegi

 • 7 śniadań, 5 obiadokolacji, w tym jedna z pokazem tańców narodowych

 • warsztaty kulinarne

 • koncert muzyki ludowej w Udabno

 • degustacja win

 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

 • samochody terenowe w terenach górskich

 • polskojęzycznego przewodnika

 • komfortowy klimatyzowany minibus

 • opieka polskiego pilota 

 • ubezpieczenie turystyczne

Cena nie zawiera:

 • opłat za łaźnie siarkowe w Tbilisi – ok. 20 USD na osobę

 • dodatkowego wyżywienia, niezawartego w programie

 • biletów lotniczych

 • zwyczajowych napiwków dla przewodnika i kierowcy (ok. 20 USD/ os)

Gruzja

GŁÓWNE ATRAKCJE WYJAZDU

 • Zwiedzanie starego miasta oraz najważniejszych zabytków stolicy
 • Zwiedzanie wschodu kraju; pojedziemy do regionu Kacheti, który jest zwany krainą wina
 • Trekking po przepięknych górskich terenach